SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,eSportowe Mistrzostwa Świata w Warszawie
Od 4 do 6 kwietnia, Multikino Złote Tarasy (ul. Złota 59), zmieni się w arenę walk setek czołgów. O bezpieczeństwo możemy być jednak spokojni - potyczki toczyć się będą na ekranach komputerów, a ofiarami zostaną jedynie punkty w rankingu. Stolica zaprasza na mistrzostwa świata w World of Tanks
Najlepsze drużyny eSportowe rywalizować będą ze sobą nie tylko o miejsce w rankingu, prestiż, ale także o duże pieniądze. Pula nagród w wielkim finale wyniesie 300 000 USD, czyli ponad 900 000 złotych.

Partnerem instytucjonalnym zawodów jest miasto stołeczne Warszawa. - Popularność eSportu na całym świecie rośnie w dynamicznym tempie. Widać to doskonale również w Polsce – liczba graczy World of Tanks w naszym kraju jest jedną z największych w Europie, a większość z nich to warszawiacy. Dlatego bardzo nas cieszy, że tegoroczne finały jednej z najpopularniejszych gier na świecie odbędą się właśnie w naszym mieście. To też dobra okazja, żeby pokazać Warszawę gościom z całego świata – powiedział Michał Olszewski, wiceprezydent m. st. Warszawy.

Ceremonia otwarcia i start rozgrywek odbędą się 4 kwietnia, o godz. 12.00. Potyczki toczyć się będą m.in. w głównej sali kinowej, na największym w Europie ekranie kinowym. W sobotę, 5 kwietnia, rozgrywki rozpoczną się o godz. 9.00 i potrwają do godz. 19.00. W niedzielę, 6 kwietnia, walki zaczną się o godz. 9.00., a mecz finałowy o tytuł mistrzów świata oraz ceremonia wręczenia nagród planowana jest w godz. 17.45 – 19.00.

- Tego typu wydarzenia budują popularność eSportu, zarówno inspirując graczy do przechodzenia na zawodowstwo, jak również dostarczając wrażeń dla publiczności - powiedział Jonghyuk Baak, dyrektor globalnych operacji eSportowych w Wargaming. - Chcemy gorąco podziękować wszystkim graczom, drużynom i partnerom zaangażowanym w Wielki Finał za ich wsparcie i wspólne dążenie do tego, aby w kwietniu Warszawa stała się stolicą światowego eSportu – dodał.

Finały World of Tanks są wydarzeniem otwartym dla publiczności. W czasie jego trwania poza śledzeniem zmagań najlepszych cyber atletów z całego świata, warszawiacy będą mieli możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach z cennymi nagrodami. Dla widzów przygotowane będą również specjalne kody bonusowe i zaproszenia do gry World of Tanks, a także okolicznościowe zestawy upominkowe związane z warszawskimi finałami.

Wydarzenie będzie również transmitowane na żywo, w internecie z komentarzem w różnych językach i konkursami dla oglądających.

Gra wpisana jest do księgi rekordów Guinessa jako rekordzista w kategorii „największej liczby graczy zalogowanych jednocześnie na jednym serwerze gry MMO” (21 stycznia 2013 r. na jednym z serwerów zalogowanych było 190 541 graczy).

Data dodania artykułu: 2014-03-18
Autor artykułu: źródło - UM Warszawastat4u