SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Weekendowy pokaz kocich piękności w Arenie
W sobotę 8 listopada 2014 r. Poznań zamienił się w światową stolicę kotów. Przez dwa dni w hali Arena będzie można podziwiać ponad pół tysiąca kociej arystokracji niemal z całego świata. Tegoroczna wystawa jest wyjątkowa pod wieloma względami, między innymi w tym roku obchodzony będzie jubileusz 30-lecia rejestracji pierwszego kota rasowego w Poznaniu.
Podczas imprezy odbędą się dwie specjalistyczne wystawy, pierwsza - sobotnia poświęcona będzie kotom bengalskim, w tym również uznaniu nowego koloru srebrnego dla tej rasy, zaś niedzielna to święto kota rasy ragdoll - pięknych pluszaków o niebieskich oczach i jedwabistym futerku.

Wystawa w Poznaniu to jedna z niewielu okazji dla zwiedzających na obejrzenie tak licznie przybyłych przedstawicieli kociego świata, możliwość obserwowania jak i zdobywania wiedzy na temat ras , zwyczajów i ich charakterów. Hodowcy z całego świata przybędą by móc zaprezentować koty między innymi rasy perskiej, egzotycznej, ragdoll, maine coon, bezwłosych sfinksów, czy też gadatliwych kotów orientalnych.

Podczas imprezy zwiedzający będą mogli zakupić niezbędne artykuły dla swoich pupili. Drapaki, kuwety, żwirki, środki pielęgnacji, szczotki, zabawki, karmy suche i mokre wystawiać będą wiodący producenci i dystrybutorzy marek.

Jak co roku, na wystawie będzie można również wesprzeć fundacje dla których nie jest obojętny los kotów bezdomnych, dla dzieci zaś szczególnie polecamy konkurs plastyczny z nagrodami oraz malowanie buziek i animacje.

Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych honorowym patronatem objął Prezydent Miasta. Za organizację tego niezwykłego przedsięwzięcia odpowiada Felis Posnania, jeden z najstarszych zrzeszonych w szeregach Felis Polonia (FPL) klubów kota rasowego

Data dodania artykułu: 2014-11-08
Autor artykułu: źródło-www.poznan.plstat4u