SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Szkoły i gimnazja

Awanse nauczycieli w Szczecinie

111 nauczycieli odebrało dziś akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. W uroczystości w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim wzięli udział m.in. wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć, wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz i zachodniopomorska kurator oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza.


Uczniowie z Rudna gościli u wojewody na lekcji wychowania obywatelskiego

Wojewoda lubelski Lech Sprawka gościł uczniów klasy siódmej i ósmej ze Szkoły Podstawowej w Rudnie (pow. lubartowski). Tematem lekcji były zagadnienia związane z ustrojem państwa i trójpodziałem władzy. Z kolei uczniowie klasy piątej i szóstej z tej placówki spotkali się z wicewojewodą lubelskim Robertem Gmitruczukiem.


Bezpiecznie na ferie zimowe

W pięciu województwach, w tym także w Śląskiem, rozpoczęły się już ferie zimowe. O bezpieczne dotarcie dzieci i młodzieży do miejsc wypoczynku dbać będzie Inspekcja Transportu Drogowego, która w ramach akcji „Bezpieczny Autokar” będzie kontrolować stan techniczny autokarów, jak również stan ich kierowców oraz prędkość.


Otwarcie nowej sali sportowej w Grodzisku Mazowieckim

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Leonida Teligi mogą już ćwiczyć w nowej sali sportowej. W uroczystym otwarciu obiektu udział wziął Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.


Po nawałnicy. Szkoła Podstawowa w Silnie wyremontowana

Szkoła Podstawowa w Silnie, która w 2017 roku ucierpiała podczas nawałnicy, wyremontowana. W uroczystym otwarciu placówki uczestniczył Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Szkołę w Silnie zbudowano w 1851 roku. Budynek od samego początku służył miejscowym uczniom. Trzy lata temu, podczas nawałnicy szkoła została zalana. Wichura zerwała dach. Obecnie, ponad stu uczniów wraca do kompleksowo wyremontowanej szkoły z nowoczesnym sprzętem.


BEZPIECZNE FERIE 2020

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zbliżających się ferii zimowych to temat posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu 8 stycznia br.  przewodniczyła wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.


KOLĘDNICY Z TRZEBOSI W PODKARPACKIM URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM

Grupa dzieci i młodzieży szkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebosi odwiedziła w 3 stycznia br. wicewojewodę podkarpackiego Lucynę Podhalicz z artystycznym programem świąteczno-noworocznym


Wykształcenie jest największym skarbem XXI w.

Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystości wręczenia stypendiów z Funduszu Stypendialnego im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Polska stoi przed ogromną szansą, bo ma wspaniałą polską młodzież – mówił premier.

Rozstrzygnięcie konkursu „Czyste Mazowieckie”

Komisja konkursowa wybrała zwycięską pracę w konkursie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa mazowieckiego. Laureatką proekologicznego konkursu „Czyste Mazowieckie” została Nikola ze Szkoły Podstawowej w Ostrowi Mazowieckiej.

Patriotyczne Śpiewanie 2019

Patriotyczne Śpiewanie to uroczyste, wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, mające na celu uczczenie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorem piątkowego wydarzenia z udziałem wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego była SP nr 12 im Z. Glogera w Białymstoku przy współpracy WOAK w Białymstoku.

Gdyńskie szkoły dla Niepodległej 2019

Uczniowei gdyńskch szkół ponownie nie zawiedli i tłumnie uczestniczyli w Marszu Niepodległości w Gdyni./ZOBACZ FILM/

Szkoła do hymnu. Razem z uczniami zaśpiewali wojewodowie

Prawie 4 miliony uczniów i blisko 380 tys. nauczycieli z ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych brało dzisiaj udział w przedsięwzięciu „Szkoła do hymnu”. To inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Jej celem jest włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólne odśpiewanie dzisiaj o symbolicznej godzinie 11:11 czterozwrotkowego hymnu narodowego. W akcji wziął udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który wraz z wychowankami Miejskiego Przedszkola nr 61 w Katowicach zaśpiewał „Mazurka Dąbrowskiego”. Hymn RP wybrzmiał też w Szkole Podstawowej nr 1 w Katowicach. Tu wspólnie z uczniami zaśpiewał wicewojewoda Robert Magdziarz.

Nadanie imienia Ignacego Jana Paderewskiego Szkole Podstawowej nr 5 w Pruszkowie

Dzień 8 listopada 2019 roku zapisał się w historii Szkoły Podstawowej nr 5 w Pruszkowie, jako jeden z najważniejszych. Tego dnia placówce nadano imię Ignacego Jana Paderewskiego i przekazano sztandar. W uroczystości uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Powinniśmy chcieć słyszeć hymn narodowy jak najczęściej

Z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystym apelu w szkole podstawowej w Radzyminie. Placówka przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu. Prawie 4 miliony uczniów i prawie 400 tys. nauczycieli z ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych wspólnie o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali hymn narodowy, jest to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy Rekord dla Niepodległej.

VII edycja konkursu Wojewody Lubuskiego na kartkę świąteczną ruszyła!

Konkurs plastyczny skierowany jest do wychowanków przedszkoli i uczniów klas I-III szkół podstawowych z regionu. Zwycięska praca zostanie oficjalną kartką bożonarodzeniową Wojewody Lubuskiego.

340 wyróżnień dla mazowieckich nauczycieli i pracowników oświaty

340 wyróżnień, w tym Medale za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej, a także nagrody od Ministra Edukacji Narodowej i Mazowieckiego Kuratora Oświaty, otrzymali nauczyciele i pracownicy oświaty z Mazowsza podczas drugiej uroczystości zorganizowanej przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W wydarzeniu, wpisującym się w obchody Dnia Edukacji Narodowej, uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Dobry Start – ponad 4 mln uczniów ze wsparciem

Wniosek o świadczenie Dobry Start można złożyć w formie pisemnej – w urzędzie lub pocztą - oraz elektronicznie przez portal empatia.mrpips.gov.pl, bankowość elektroniczną lub PUE ZUS.

Konkurs w Kielcach rozstrzygnięty

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się Wielki Finał Konkursu Fotograficznego w ramach projektu wojewody "Świętokrzyskie dla Europy". Nagrody zwycięzcom wręczyła wojewoda Agata Wojtyszek.

Dzień Edukacji Narodowej w Legnicy

Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa wziął udział w obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Legnicy. Wicewojewoda wręczył zasłużonym pracownikom oświaty z terenu dawnego woj. legnickiego Medale za Długoletnią Służbę.

W Głubczycach świętowali Dzień Edukacji Narodowej

Violetta Porowska, wicewojewoda opolski wzięła udział w uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Szafera w Głubczycach. W wydarzeniu udział wziął także Poseł na Sejm RP pan Jerzy Naszkiewicz.

Podziękowania dla nauczycieli

Świętokrzyscy pedagodzy otrzymali złote, srebrne i brązowe Medale za Długoletnią Służbę, przyznane przez Prezydenta RP. – To nauczyciel swoją pracą zasługuje na szacunek uczniów i ich rodziców. Tego szacunku nie da się narzucić z góry, ten szacunek wypracowują Państwo w codziennej trosce o wymiar edukacyjny i wychowawczy uczniów. To Państwo kreują postawy naszych młodych obywateli. Razem z rodzicami tworzycie to, co najważniejsze: przyszłość naszego narodu – mówiła Agata Wojtyszek dziękując nauczycielom za ich codzienną pracę.

UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA SZKOLE PODSTAWOWEJ W TURBI

16 października w Turbi (powiat stalowowolski) odbyła się uroczystość nadania szkole imienia św. Jana Pawła II. W ceremonii udział wzięła wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.

Dzień Edukacji Narodowej. Wojewoda wręczył odznaczenia państwowe

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich złożył życzenia i wręczył dziś nauczycielom odznaczenia państwowe - krzyże zasługi i medale za długoletnią służbę. Uroczystość odbyła się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia powołanie 14 października 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej w Karpaczu

Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa wziął udział w obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Karpaczu. Wicewojewoda wręczył zasłużonym pracownikom oświaty z terenu dawnego województwa jeleniogórskiego Medale za Długoletnią Służbę.

Otwarcie szkoły podstawowej w Pruszkowie

We wtorek, 10 października br. na pruszkowskim Gąsinie oficjalnie otwarto Szkołę Podstawową nr 10 im. Marii Konopnickiej. W uroczystym otwarciu placówki uczestniczyli m.in. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, władze lokalne, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.

Nauczyciel to trudna i wymagająca praca

Kilkuset nauczycieli i pracowników oświaty spotkało się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto przypada w poniedziałek, ale już dziś pedagodzy odebrali wyróżnienia, medale i życzenia. Z nauczycielami spotkał się wojewoda Artur Chojecki.

WOJEWODA CZYTA DZIECIOM

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart włączyła się w projekt "Cały Rzeszów czyta bajki", który realizuje Przedszkole Publiczne nr 34 w Rzeszowie.

Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. W wydarzeniu uczestniczył wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Lublinie

Z udziałem m.in. wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Sylwestra Tułajewa, posła na Sejm RP Lecha Sprawki, wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka, lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk i dyrektora generalnego Lubelskiego Urzędu wojewódzkiego Agaty Gruli, w LUW odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Pieniądze na zadania oświatowe dla samorządów

Wzrost subwencji oświatowej o 6,5 mld zł, objęcie subwencją oświatową 6-latków, dotacja przedszkolna, dodatkowe środki z rezerwy 0,4%, darmowe podręczniki, stypendia i programy rządowe – to najważniejsze narzędzia finansowania systemu oświaty, o których mówił minister Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

KONFERENCJA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart uczestniczyła dzisiaj w konferencji poświęconej problematyce bezpieczeństwa w szkole.

,,Dzień Patrona” w S.P. im. ppor. Marka Uleryka

W środę (25 września br.) w Szkole Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie odbyły się uroczyste obchody ,,Dnia Patrona”. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, grono pedagogiczne, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziewierzewie, funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa oraz zaproszeni goście.

Nowy symulator zagrożeń pożarowych

Mobilny symulator zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego trafił do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole. W pokazie zastosowania symulatora wziął udział wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Nowe gabinety stomatologiczne

W Szkole Podstawowej im. Księdza Piotra Ściegiennego w Bilczy oraz w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzezinach odbyło się uroczyste otwarcie gabinetów stomatologicznych. W wydarzeniu uczestniczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Starachowice Grają dla Niepodległej

Już kolejny dzień odbywają się eliminacje w ramach Wielkiego Quizu Historycznego „Gramy dla Niepodległej”. Dziś z pytaniami zmierzyli się uczniowie starachowickich szkół.

KONFERENCJA PT. „DYREKTOR – PIERWSZY NAUCZYCIEL”

„Dyrektor – pierwszy nauczyciel” to temat konferencji zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką. Spotkanie, które odbyło się 18 września w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie otworzyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

GMINNE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 W ŚWIĘTONIOWEJ

Uroczystości rozpoczęła Msza św. odprawiona w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świętoniowej, po zakończeniu której przybili uczestnicy udali się na teren szkoły, gdzie miały swoje miejsce symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie sali gimnastycznej a następnie część artystyczna, podczas której pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę na sztandar. W inauguracji roku szkolnego, obok przybyłych przedstawicieli władz samorządowych, wziął także ks. abp Adam Szal, metropolita przemyski.

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego w Turku

455 tysięcy uczniów rozpoczęło dziś naukę w wielkopolskich szkołach. Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbyła się w Turku, a jej organizatorem był wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska i starosta turecki Dariusz Kałużny.

Rozpoczął się rok szkolny w Świnoujściu

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbyła się dziś w Świnoujściu. W uroczystości uczestniczyli m.in. wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć, wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc oraz zachodniopomorska kurator oświaty w Szczecinie Magdalena Zarębska-Kulesza.

Premier na inauguracji roku szkolnego

Szkoła to miejsce, gdzie rodzi się wiedza, gdzie myślimy o przyszłości w oparciu o naukę – powiedział szef rządu podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej z oddziałami przedszkolnymi i oddziałami integracyjnymi w Pruszkowie.

Uczniowie poznawali pracę urzędników

Z uczniami Szkoły Podstawowej w Niedźwicach w gminie Koprzywnica spotkała się wojewoda Agata Wojtyszek. Podczas odwiedzin dzieci miały okazję zapoznać się z pracą urzędu wojewódzkiego

Nauczyciele awansowani podczas uroczystości w LUW

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół podstawowych, dyrektorami liceów ogólnokształcących, przedszkoli działających przy zespołach ze szkołami podstawowymi z terenu powiatów: janowskiego, kraśnickiego, lubelskiego i miasta Lublin oraz przedstawicielami organów prowadzących ww. szkoły. Wydarzenie rozpoczęła uroczystość wręczenia tytułów nauczycieli dyplomowanych pedagogom, którzy osiągnęli najlepszy wynik na egzaminie.

Chcą rozmawiać o przyszłości polskiej edukacji

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wicewojewoda Józef Ramlau oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik zaprosili przedstawicieli uczniów, rodziców, nauczycieli, samorządowców, organizacji pozarządowych oraz instytucji związanych z oświatą do udziału w rozmowach Kujawsko-Pomorskiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego.

Małopolski Okrągły Stół Edukacyjny

Już niebawem w Małopolsce rozpocznie się regionalna debata dotycząca przyszłości polskiej edukacji. Dziś wojewoda małopolski Piotr Ćwik i małopolska kurator oświaty Barbara Nowak przedstawili założenia Wojewódzkiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego.

Uczniowie goszczą w Gdańsku

Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku odwiedziły dziś dzieci ze szkół podstawowych z Warcza, Nowej Wsi Przywidzkiej, Pomlewa, Przywidza i Trąbek Wielkich. Uczniowie goszczą w Gdańsku w ramach akcji „Dzień wakacji w mieście”, której inicjatorem jest Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Podstawówka w Wierzchucinie z rządowym wsparciem

Gmina Krokowa otrzyma 450 tysięcy złotych z budżetu państwa na dokończenie budowy i wyposażenie Szkoły Podstawowej w Wierzchucinie. Umowę podpisali dziś Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Adam Śliwicki, wójt gminy Krokowa.

Dzieciaki w urzędzie, czyli Dzień wakacji w mieście

Wizytą czterdzieściorga dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich rozpoczęła się czwarta już edycja akcji Dzień wakacji w mieście, której inicjatorem jest Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Prawdziwe boisko w Truskolasach

Premier Mateusz Morawiecki wraz z sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukaszem Schreiberem oraz wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem i wicewojewodą Robertem Magdziarzem odwiedził dziś Truskolasy w powiecie kłobuckim, skąd pochodzi piłkarz Jakub Błaszczykowski.

Wprowadźmy nowy przedmiot szkolny – Bezpieczny internet

Dla dzieci internet jest najważniejszy. Niestety, jest też niebezpieczny. Połowa młodych ludzi doznaje cyberprzemocy. Dlatego wystąpię do Ministerstwa Edukacji Narodowej o wprowadzenie do podstawy programowej nauki bezpiecznego korzystania z internetu – zapowiedział Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Wspiera go w tym sama młodzież i znane aktorki: Julia Wróblewska i Joanna Moro.

Szkoła na straży rodziny, tradycji i patriotyzmu

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak na jubileuszu 90-lecia Szkoły Podstawowej w Podmoklach Małych. Były wspomnienia, życzenia i gratulacje.

Piłkarskie emocje w Olszewie - Borkach

13 piłkarskich drużyn wystąpiło w rozgrywanym 9 czerwca 2019 r. Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim "Waleczni i Zdrowi". W wydarzeniu uczestniczył Marcin Grabowski Kierownik ostrołęckiej Delegatury MUW.

„Uczę się bezpieczeństwa” . Gala finałowa z udziałem wojewody

Bezpieczeństwo w drodze do szkoły, w czasie ferii, w domu, w sieci i w wakacje – to tematy lekcji dla pierwszoklasistów, które przez cały rok w pomorskich szkołach prowadzili policjanci i strażacy. Efektem tych spotkań, oprócz zdobytej wiedzy, były także rysunki wykonane przez dzieci. Podczas dzisiejszej gali, w sali teatralnej budynku neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego, autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody.

Nadanie Szkole Podstawowej w Tulcach imienia Powstańców Wielkopolskich

Szkoła Podstawowa w Tulcach otrzymała dziś akt nadania imienia Powstańców Wielkopolskich. Gościem uroczystości był wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, który uczestniczył także w otwarciu nowego skrzydła budynku.

Dla sportu i rekreacji w Oleśnicy

Przy Publicznej Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego w Oleśnicy otwarto nowoczesny kompleks sportowy. W uroczystości wzięła udział wojewoda.

„Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”

3 czerwca w ogrodach Pałacu Prezydenckiego funkcjonariusze SG dzielili się swoją wiedzą z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych na pikniku „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”.

Nadanie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich Szkole Podstawowej w Cieszynie

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył w uroczystym nadaniu imienia Marii i Lecha Kaczyńskich Szkole Podstawowej w Cieszynie (woj. wielkopolskie). W uroczystościach wzięli także udział Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera, który odczytał list w imieniu Prezydenta RP, natomiast list w imieniu Prezesa Rady Ministrów odczytał Poseł na Sejm RP Witold Czarnecki.

Gala laureatów konkursów przedmiotowych

Dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się coroczna gala laureatów konkursów dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki nagrodził najlepszych uczniów w regionie. W uroczystości wziął udział również Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski.

Uczniowie z Tomaszowic na lekcji wychowania obywatelskiego w LUW

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyły się niecodzienne zajęcia lekcyjne. Uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tomaszowicach wzięli udział w lekcji wychowania obywatelskiego.

Nowy kompleks rekreacyjno-sportowy w Pasymiu

Wojewoda Artur Chojecki wziął udział w uroczystym otwarciu Kompleksu Rekreacyjno - Sportowego zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej w Pasymiu. Towarzyszyli mu m.in.: posłowie Jerzy Gosiewski i Wojciech Kossakowski oraz Burmistrz Pasymia Cezary Łachmański.

Podziękowania dla nauczycieli za przeprowadzenie egzaminów

Podczas spotkania w Kuratorium Oświaty w Lublinie wojewoda lubelski Przemysław Czarnek podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do planowego przeprowadzenia egzaminów i klasyfikowania maturzystów. Z kolei Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk podsumowała w swoim wystąpieniu przebieg egzaminów zewnętrznych, również składając podziękowania za sprawne i bezpieczne ich przeprowadzenie.

PODSUMOWANIE PODKARPACKIEGO GIMNAZJALNEGO KONKURSU CHEMICZNEGO

W Nowej Sarzynie odbyło się uroczyste podsumowanie organizowanego od 20 lat Podkarpackiego Gimnazjalnego Konkursu Chemicznego. Laureatom pogratulowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart

200 lat Szkoły Podstawowej w Raciborowicach

W podkrakowskich Raciborowicach odbyły się uroczyste obchody 200-lecia Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza. W wydarzeniu uczestniczył wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Obchody rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Małgorzaty. W programie obchodów znalazła się też część artystyczna oraz sesja historyczna.

O Znaku Dziedzictwa Europejskiego w Łużnej

Dzisiejszy plan zajęć w Szkole Podstawowej nr 1 w Łużnej wzbogacony został o wyjątkowy wymiar. Uczniowie uczestniczyli bowiem w lekcjach poświęconych Znakowi Dziedzictwa Europejskiego.

Znamy finalistów V wojewódzkiego konkursu udzielania pierwszej pomocy

Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie po raz kolejny zwyciężyła w wojewódzkim konkursie udzielania pierwszej pomocy dla młodzieży gimnazjalnej oraz uczniów klas VIII. Puchar i nagrody zwycięzcom wręczył dziś w ZUW wicewojewoda Marek Subocz.

IX Finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci

Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty wzięła udział w uroczystym finale (14 maja) wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu dotyczącego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na wsi, organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W imieniu Wojewody Mazowieckiego w uroczystości wzięła udział Elżbiera Opara - Zawistowska, Pełnomocnik Wojewody ds. równego traktowania.

Spotkanie z wolontariuszami, którzy pomagali podczas egzaminów na Dolnym Śląsku

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak i Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk spotkali się z wolontariuszami, którzy pomagali podczas egzaminów uczniów na Dolnym Śląsku. Wojewoda podziękował wszystkim za zaangażowanie i wsparcie.

To najbardziej zbuntowana szkoła w Polsce!

W tej szkole w Darżlubiu w gminie Puck, 10 kwietnia nie odbył się egzamin gimnazjalny! /Zobacz filmik/

Egzaminy gimnazjalne w pomorskim

W województwie pomorskim egzaminy przebiegły bez zakłóceń, wyjątkiem była jedna szkoła w gminie Puck. Do egzaminu nie przystąpiło 70 uczniów – powiedział wojewoda Dariusz Drelich podczas konferencji prasowej podsumowującej pierwszy dzień testów.

Dla 350 tys. uczniów z całego kraju rozpoczął się egzamin gimnazjalny

Dziś, 10 kwietnia br. został przeprowadzony egzamin gimnazjalny z części humanistycznej. Obejmował on dwa zakresy: historię i wiedzę o społeczeństwie oraz język polski. Do egzaminu przystąpiło ponad 351 000 uczniów III klasy gimnazjum z ponad 7 300 szkół w całym kraju.

Gminny Przegląd Piosenki Religijnej SACROSONG 2019

W Zespole Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie po raz 11. odbył się Gminny Przegląd Piosenki Religijnej SACROSONG 2019 pt. „Zdobyć świat dla Niepokalanej”. W wydarzeniu wziął udział wojewoda małopolski Piotr Ćwik, który objął uroczystość patronatem honorowym.

Większość szkół i placówek w Polsce bez strajku

Ponad 51 proc. szkół i placówek oświatowych 8 kwietnia br. funkcjonowała bez zakłóceń. To dane przekazane do Ministerstwa Edukacji Narodowej przez kuratorów oświaty. Kuratorzy na bieżąco monitorują sytuację w szkołach, przedszkolach i placówkach edukacyjnych pod względem zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków uczniów.

Konkurs Niezłomne historie. Rozdaliśmy nagrody!

Mariusz Gostomczyk ze Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Kłodawie za wiersz „Żołnierzom Niezłomnym” i Agata Opalewska z Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie za pracę „Tata trzymał pistolet w szufladzie” zdobyli najwyższe laury w trzeciej edycji konkursu Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha pt. Niezłomne historie. Dziś odebrali nagrody.

Będzie rozbudowa Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik przekazali burmistrzowi Krzeszowic Wacławowi Gregorczykowi promesę na dofinansowanie zadania „Rozbudowa Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej wraz z wewnętrznymi instalacjami”.

Z minister Zalewską to był Prima - Aprilis

Wczoraj 1 kwietnia opublikowaliśmy prowokacyjny tekst pt."Słodka zemsta Zalewskiej" na temat zastąpienia nauczycieli przez urzędników MEN i komputery. Oczywiście był to żart i satyra na temat naszej edukacji i nauczycieli.

Słodka zemsta Zalewskiej?

Od ponad miesiąca karmieni jesteśmy nadmiernymi roszczeniami nauczycieli i groźbą strajku w którym to uczniowie są zakładnikami. Pani minister zachowuje przy tym spokuj pokerzysty i kamienną twarz. Czyżby trzymała coś w zanadrzu?

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Przewodowie Poduchownym

22 marca br. w Szkole Podstawowej w Przewodowie Poduchownym odbyło się święto Szkoły Podstawowej im. Przyjaźni Polsko - Węgierskiej. W spotkaniu wziął udział Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie, Robert Kochański.

Dzień Patrona w Zespole Szkół w Rzeczniowie

19 marca br. w Rzeczniowie świętowano Dzień Patrona Zespołu Szkół. Na zaproszenie Dyrektora Szkoły Zbigniewa Koryckiego oraz Wójta Gminy Karola Burka w uroczystościach uczestniczyła Poseł na Sejm RP Anna Kwiecień. Mazowiecki Urząd Wojewódzki reprezentował Krzysztof Murawski Kierownik Delegatury MUW w Radomiu.

I Turniej Piłkarski o Puchar Żołnierzy Wyklętych

W hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie odbył się I Turniej Piłkarski o Puchar Żołnierzy Wyklętych pod patronatem Wojewody Lubelskiego. Organizatorami zawodów byli Radny Miasta Lublin Marcin Jakóbczyk, Stowarzyszenie Głos Bohatera, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Szkoła Podstawowa nr 31 w Lublinie.

Inwestycja za 1,7 mln zł w Parchaniu

Dziś, (15 marca ) wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz uczestniczył w otwarciu nowego budynku Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Parchaniu. Inwestycja, która kosztowała 1,7 mln złotych mogła być zrealizowana m.in. dzięki rządowemu dofinansowaniu w wysokości 500 tys. zł.

Podwyższamy pensje nauczycieli

Przekazaliśmy samorządom trzecią ratę subwencji i obecnie wypłacane są już podwyżki pensji nauczycieli z wyrównaniem od 1 stycznia br. Dodatkowo nauczyciele otrzymują również tzw. „trzynastkę”. To nie koniec. Kolejna podwyżka zostanie wypłacona nauczycielom już od września tego roku - będzie to kolejne 5 proc. W sumie ich wynagrodzenie wzrośnie o 16,1 proc. w stosunku do roku 2018 r.

Dotrzymujemy słowa – projekt nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela

Przyspieszenie podwyżek pensji nauczycieli już od 1 września tego roku, a nie jak wcześniej planowano od stycznia 2020 roku, rozszerzenie dodatku za wyróżniającą pracę także na nauczycieli kontraktowych i mianowanych oraz wprowadzenie nowego świadczenia dla nauczycieli stażystów – to główne zmiany zaproponowane w nowelizacji Karty Nauczyciela przygotowanej przez MEN. Nowe rozwiązania to krok w stronę polepszenia sytuacji materialnej nauczycieli.

Przygotowania do tegorocznych egzaminów zgodnie z planem

Przygotowania do egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalnego przebiegają zgodnie z planem – poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Wiceszef MEN zaznaczył, że przygotowania do przeprowadzenia egzaminów to skomplikowany proces, na który składa się opracowanie kilkunastu milionów arkuszy egzaminacyjnych, powołanie zespołów egzaminacyjnych i równoległe merytoryczna praca z uczniami.

Państwo musi wspierać dzieci

Dzisiaj przyjęliśmy program dotyczący odżywiania dzieci w szkole - "Posiłek w szkole i w domu". Chcemy dostosować szkoły w tym obszarze do standardów europejskich – mówił premier podczas wspólnej konferencji z minister edukacji narodowej Anną Zalewską oraz szefową MRPiPS Elżbietą Rafalską.

Spotkanie Premiera z dziećmi

Dzieci mogły wczuć się w rolę ministrów, zwiedzić ciekawe miejsca w budynku Kancelarii, które znają z telewizji oraz rozegrać mecz tenisa stołowego z szefem rządu.

Konkurs plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom” – Braniewo

16 stycznia 2019 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Braniewie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”.

POSTAWA 13-LATKA ZASŁUGUJE NA POCHWAŁĘ

Do niecodziennego zdarzenia doszło we wtorek po południu w Żurominie na ul. Wyzwolenia. Wracający do domu 13-latek udzielił pomocy 68-letniemu mężczyźnie. Wiedzę o numerach alarmowych i pomocy osobom potrzebującym czerpał ze spotkań z żuromińskimi policjantami.

Bezpieczne ferie - list Minister Edukacji Narodowej

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska zwróciła się dziś z prośbą do dyrektorów szkół i placówek oświatowych o zapoznanie rodziców i opiekunów uczniów ze specjalnym listem Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Komendanta Głównego Policji dotyczącym obowiązujących rozwiązań prawnych, które ułatwiają walkę z substancjami potocznie określanymi jako „dopalacze”.

Bezpieczne Ferie w Kętrzynie

Pokaz ratownictwa lodowego był bardzo dobrą okazją do zapoznania dzieci z zagrożeniami związanymi z okresem zimowym oraz nauki jak bezpiecznie spędzić czas w okresie ferii zimowych.

Hej kolęda, kolęda…

Tradycyjny żłóbek, a w nim maleńkie Dzieciątko… Tuż obok orszak anielski przybyły, by oddać hołd Nowonarodzonemu. Jasełkowemu przedstawieniu, które przygotowali uczniowie oraz grono pedagogiczne Zespołu Placówek Oświatowych w Borku Szlacheckim, przyglądał się także wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Dzieci ze szkoły w Walinnej przedstawiły jasełka

W kaplicy w Walinnej odbyły się jasełka zorganizowane przez Społeczną Szkołę Podstawą. W wydarzeniu wzięli udział wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, przedstawiciele duchowieństwa, władze samorządowe oraz mieszkańcy.

Życzenia Minister Edukacji Narodowej

Szanowni Nauczyciele, Dyrektorzy Szkół, Rodzice i Uczniowie,

Wojewoda nagrodził laureatów konkursu

Wojewoda Władysław Dajczak spotkał się z laureatami szóstej edycji Konkursu Wojewody Lubuskiego na kartkę świąteczną. – Każda z kartek zawiera w sobie piękne treści i każda pokazuje dziecięce wyobrażenia o świętach – powiedział wojewoda.

Zimowa przerwa świąteczna

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że zimowa przerwa świąteczna trwa w szkołach od 23 do 31 grudnia br. Jest to dla uczniów czas wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tych dniach dyrektor szkoły nie ma obowiązku zapewnienia opieki świetlicowej czy zorganizowania zajęć wychowawczo-opiekuńczych.

NIEBIESKIE MIKOŁAJKI w Łodzi

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego oraz Fundacją "Dom w Łodzi" zorganizowała profilaktyczne spotkanie integracyjne pod nazwą "Niebieskie Mikołajki", które odbyło się 14 grudnia 2018 r w gościnnych murach Szkoły Podstawowej Nr 26 w Łodzi, przy ul. Pogonowskiego 27/29.

Zmienimy przepisy o ocenie pracy nauczyciela

Minister Edukacji Narodowej podziękowała nauczycielom za wspólne wdrażanie reformy. Jednocześnie zapowiedziała zmiany w ustawie Karta nauczyciela, które zostaną wprowadzone na wniosek środowisk nauczycielskich.

Prawie 70 szkół w Gdańsku ma już nowoczesne pracownie komputerowe

Trwa wyposażanie gdańskich szkół podstawowych w nowoczesny sprzęt komputerowy. W minionych dwóch latach nowe komputery wraz z oprogramowaniem zakupiono dla 68 placówek

MIKOŁAJKOWA WIZYTA U WOJEWODY

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie złożyli mikołajkową wizytę wojewodzie podkarpackiemu Ewie Leniart.

CERTYFIKAT „Szkoła Wierna Dziedzictwu”

W dniu 29 listopada w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Wierna Dziedzictwu”.

Grali dla Niepodległej w Kielcach

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wojewoda Agata Wojtyszek zaprosiła uczniów świętokrzyskich szkół do udziału w Wielkim Świętokrzyskim Quizie Historycznym „Gramy dla Niepodległej”.

„Bóg, honor, nauka, ojczyzna”…

To hasło, które widnieje na poświęconym dzisiaj sztandarze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Ośrodek ten, którego początki sięgają 1948 roku, stanowi ważne centrum edukacji, rehabilitacji i doradztwa dla dzieci i młodzieży z dysfunkcją wzroku. W Centrum Kongresowym ICE odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia istnienia Ośrodka. Wziął w nich udział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

29 sierpnia 2018 „Rok szkolny 2018/2019 Niepodległa” – drugi rok wprowadzania zmian w systemie edukacji

Nowy rok szkolny 2018/2019 to kolejny etap wdrażania zmian w edukacji. Następna tura podwyżek dla nauczycieli, wsparcie finansowe dla samorządów, szerokopasmowy internet i multimedialne tablice w szkołach, a także nowa podstawa programowa dla kolejnych klas szkoły podstawowej oraz zmiany w egzaminach – to tylko kilka z elementów, które będą dotyczyć nadchodzącego roku szkolnego.

15 października 2018 Wizyta szefowej MEN w Republice Islandii

W dniach 12-14 października Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wspólnie z Marszałkiem Senatu RP Stanisławem Karczewskim przebywała wraz z delegacją w Republice Islandii. Udział w uroczystości 10-lecia Szkoły Polskiej im. Janusza Korczaka w Reykjaviku, rozmowy z islandzkimi władzami na temat edukacji polskich uczniów oraz spotkania z przedstawicielami oświaty polonijnej – to główne tematy wizyty szefowej MEN na Islandii.

Szkoła w Szybowicach ma swój sztandar

18 października 2018 r. był wielkim świętem dla społeczności Szybowic w powiecie prudnickim. Tamtejsza Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich otrzymała sztandar. W uroczystości uczestniczyła poseł Katarzyna Czochara, Wojewoda Opolski Adrian Czubak, władze lokalne i wielu zaproszonych gości.

"Polscy Patrioci i ich wynalazki

Trwają warsztaty edukacyjne pod nazwą „Polscy Patrioci i ich wynalazki” odbywające się w ramach projektu wojewody Agaty Wojtyszek „Niepodległa Tech – wczoraj, dziś i jutro” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzień Edukacji Narodowej. Wojewoda wręczył odznaczenia

Dariusz Drelich, wojewoda pomorski złożył życzenia i wręczył dziś pomorskim nauczycielom odznaczenia państwowe m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, krzyże zasługi i medale za długoletnią służbę.

Kamizelki odblaskowe dla 3 milionów dzieci! Ruszyła wielka akcja bezpieczeństwa na drogach

„Dobrze Cię widzieć” – to hasło wielkiej kampanii społecznej, której celem jest ochrona, przede wszystkim dzieci, przed wypadkami na drogach. Ogólnopolska akcja wystartowała dziś (15 października) w szkole podstawowej w Kuźni Raciborskiej. 370 uczniów dostało odblaskowe kamizelki bezpieczeństwa. Takie same trafią wkrótce do każdego z ponad 3 milionów dziewczynek i chłopców ze szkół podstawowych w całej Polsce. Ambasadorem wyjątkowego przedsięwzięcia jest popularny aktor Cezary Pazura.

Dzień Edukacji Narodowej 2018

W Teatrze im. Juliusza Osterwy odbyły się oficjalne obchody Dnia Edukacji Narodowej zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Lubuski.

Dzień Edukacji Narodowej na Mazowszu

Połowa października w szkołach i placówkach edukacyjnych upływa pod znakiem obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Pierwsza tego rodzaju uroczystość, w której wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, odbyła się w szkole podstawowej w Ostrowi Mazowieckiej.

Dzień Edukacji Narodowej w Oświęcimiu

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wziął udział w uroczystej gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Oświęcimskim Centrum Kultury. Podczas wydarzenia wojewoda w mieniu prezydenta RP uhonorował odznaczeniem państwowym starostę oświęcimskiego Zbigniewa Starca.

Ogólnopolska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W czwartek, 11 października br. w Kancelarii Premiera z udziałem minister Anny Zalewskiej odbyła się ogólnopolska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Powołanie III kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej

W sobotę, 6 października br. w gmachu MEN odbyło się inauguracyjne posiedzenie III kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Łady: otwarcie nowego Kompleksu Szkolno-Przedszkolnego oraz obchody 50-lecia szkoły

Podwójna uroczystość w Ładach – jubileusz szkoły podstawowej im. ks. J. Poniatowskiego, a także otwarcie nowego kompleksu szkolno-przedszkolnego, zgromadziła uczniów, nauczycieli rodziców oraz mieszkańców tej gminy. W wydarzeniu udział wziął m.in. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Ogólnopolski Dzień Tornistra

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Pinkasem zainaugurowała dziś, 1 października br. Ogólnopolski Dzień Tornistra wspólnie z uczniami i kadrą pedagogiczną Szkoły Podstawowej nr 316 na warszawskim Bemowie

Kolejne szkoły z dostępem do Internetu

Szkoły podstawowe w Opatówku, Sierzchowie, Kościelcu, Biskupicach Ołobocznych, Grudzielcu oraz Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Wolicy zostaną jeszcze w tym roku podłączone do szybkiego Internetu w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Umowy w tej sprawie podpisano dziś w delegaturze Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kaliszu. W uroczystości podpisania umów uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

„Ognik” u gdyńskich strażaków

Ognik to nazwa specjalnej sali, które ma za zadanie przybliżać dzieciom z podstawówek bezpieczeństwo przeciwpożarowe . Ogniki tworzone są w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”. Kolejny - czwarty w województwie i pierwszy w Trójmieście - powstał w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. W otwarciu uczestniczył Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Kongres Rozwoju Systemu Edukacji

W poniedziałek, 10 września br. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i wiceminister Marzena Machałek wzięły udział w Kongresie Rozwoju Systemu Edukacji. Organizatorem wydarzenia z udziałem blisko tysiąca osób była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), która od 25 lat zarządza w Polsce międzynarodowymi programami edukacyjnymi, m.in. największym unijnym przedsięwzięciem w tym sektorze – programem Erasmus+.

„Rok szkolny 2018/2019 Niepodległa” – drugi rok wprowadzania zmian w systemie edukacji

Nowy rok szkolny 2018/2019 to kolejny etap wdrażania zmian w edukacji. Następna tura podwyżek dla nauczycieli, wsparcie finansowe dla samorządów, szerokopasmowy internet i multimedialne tablice w szkołach, a także nowa podstawa programowa dla kolejnych klas szkoły podstawowej oraz zmiany w egzaminach – to tylko kilka z elementów, które będą dotyczyć nadchodzącego roku szkolnego.

W Charzykowach i Funce – spotkanie z harcerzami wypoczywającymi na obozie letnim

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w środę, 25 lipca br. odwiedziła harcerzy, którzy wypoczywają w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce koło Chojnic w województwie pomorskim. Szefowa MEN spotkała się tam z polską grupą zuchów z Irlandii oraz harcerzami z Chojnic, którzy brali udział w usuwaniu skutków zeszłorocznej nawałnicy na tym terenie.

Dzieci na wakacjach w urzędzie

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się dzisiaj pierwsza w tym roku edycja zainaugurowanej przez Wojewodę Śląskiego akcji „Wakacje w ŚUW”.

Nauka dla Ciebie z ogromnym zainteresowaniem!

Blisko 1000 uczniów i niemal 150 nauczycieli zakwalifikowało się do pierwszego etapu konkursu „Nauka dla Ciebie”. Teraz opiekunowie 73 drużyn wezmą udział w seminariach on-line, podczas których dowiedzą się, jak stosować metodę naukową, samodzielnie tworzyć pomoce edukacyjne oraz jak przygotować konspekt projektu badawczego. Autorzy najlepszych konspektów wezmą udział w Letniej Szkole Prototypowania, a po przesłaniu prac konkursowych, powalczą o atrakcyjne nagrody. Konkurs „Nauka dla Ciebie” to jeden z projektów realizowanych w ramach III filaru tzw. Strategii Gowina – Nauka dla Ciebie – społeczna odpowiedzialność nauki.

Kolejny etap budowania Dobrej Szkoły

Prawie 5 mln uczniów i słuchaczy (4.975.034) z ponad 27 tys. szkół (27.245) dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpocznie jutro wakacje. W piątek, 22 czerwca kończą się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało podsumowanie najważniejszych zmian w roku szkolnym 2017/2018./Posłuchaj wypowiedzi pani minister/

Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego w Cybince

W Zespole Szkół w Cybince odbyło się wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak pogratulował uczniom sukcesów w nauce i życzył udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Ponad 340 tys. uczniów w woj. lubelskim rozpoczyna wakacje

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa podsumowująca rok szkolny 2017/2018. Na spotkaniu z udziałem wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka i lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk informowano też o przygotowaniach służb do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Zakończenie roku szkolnego w Ciepłowodach

Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński wziął udział w zakończeniu roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciepłowodach. Wicewojewoda podziękował nauczycielom za zaangażowanie, sumienną pracę dydaktyczno-wychowawczą oraz troskę o rozwój dzieci i młodzieży. Podczas uroczystości, uczniowie otrzymali nagrody za osiągnięcia w nauce i sporcie oraz życzenia udanego, bezpiecznego letniego odpoczynku.

Już wakacje!

Bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń, nowych znajomości i przygód życzył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Rypinie podczas wojewódzkiego zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

WOJEWÓDZKIE UROCZYSTOŚCI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz wzięła dziś udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2017/2018 połączonym z jubileuszem 60-lecia Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie.

W szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek

Dzisiaj dla 500 tys. uczniów z województwa śląskiego zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2017/2018. Po 10 miesiącach ciężkiej pracy uczniowie rozpoczęli upragnione i wyjątkowo długie, bo trwające 73 dni, wakacje. Z uśmiechem na twarzy rok szkolny pożegnały między innymi dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Orzeszu. W uroczystości zakończenia roku szkolnego w tej placówce wziął udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w mazowieckich szkołach

Uczniowie mazowieckich szkół zakończyli kolejny rok edukacji. Dyrektorzy i nauczyciele podsumowali zdobyte osiągnięcia, wyróżniając najlepszych uczniów. W uroczystej gali z tej okazji, która odbyła się w Instytucie Głuchoniemych w Warszawie wziął udział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Minister Edukacji Narodowej uczestniczyła dziś, 22 czerwca br. w ogólnopolskim zakończeniu roku szkolnego 2017/2018, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej. Podczas uroczystości wręczyła wyróżnienia dla laureatów konkursów przedmiotowych i najlepszych uczniów.

Koniec roku szkolnego!

Gratuluję wszystkim dzieciom i dziękuję nauczycielom za wysiłek, który wkładają w edukację dzieci – powiedział szef rządu podczas piątkowej uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca w podwarszawskich Ząbkach.

Wstrzymywanie uczniom wydawania świadectw jest niedopuszczalne

Przypominamy, że wstrzymywanie wydawania uczniom i absolwentom świadectw szkolnych promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły z powodu między innymi: nieuiszczenia opłaty za świadectwo, nieuiszczenia dobrowolnej opłaty na radę rodziców czy braku przedłożenia przez absolwenta tzw. obiegówki, są niezgodne z prawem.

Wsparcie na remont szkoły w Suchedniowie

Wojewoda Agata Wojtyszek podpisała umowę na IV etap inwestycji związanej z przebudową i termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchedniowie.

Historia Polski w musicalu

W niekonwencjonalnej, musicalowej formie, uczniowie Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 z Ostródy zaprezentowali w Olsztynie ponad tysiącletnie dzieje Polski. Spektakl odbył się w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych. Wcześniej prezentowany był w Ostródzie.Właśnie po tamtym występie warmińsko-mazurski kurator oświaty oraz wojewoda warmińsko-mazurski postanowili zaprosić ich do Olsztyna.

"Bezpieczna kąpiel" dla dzieci w Pułtusku

Kolejny raz mazowieccy policjanci zorganizowali festyn dla dzieci, młodzieży i dorosłych „Bezpieczna kąpiel” poświęcony bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku. Festyn był też okazją do przekazania pułtuskim policjantom nowoczesnej łodzi do patrolowania Narwi oraz defibrylatora. Wszystko dla zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad rzeką. Akcja została przeprowadzona w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”.

Bądź bezpieczny na wakacjach

Dzieci ze szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego bawiły się dziś na festynie zorganizowanym w ogrodzie sąsiadującym z Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim.

Wstępne informacje o wynikach egzaminu gimnazjalnego w 2018 r.

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała dziś wstępne informacje o wynikach tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Egzamin gimnazjalny przeprowadzony był od 18 do 20 kwietnia 2018 r. i przystąpiło do niego około 344 000 spośród około 351 000 uczniów III klas gimnazjum (ok. 98%).

Nadanie imienia św. Jana Pawła i przekazanie sztandaru Szkole Podstawowej w Rosachatem Kościelnym

Nadanie imienia św. Jana Pawła i przekazanie sztandaru Szkole Podstawowej w Rosachatem Kościelnym

4,6 mln uczniów zostanie objętych programem „Dobry start”

300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry start” dla każdego uczącego się dziecka. Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody. Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w tym roku. Wsparciem zostanie objętych 4,6 mln uczniów.

„Mazowieckie – historia Niepodległości” – program z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości

Inscenizacja historyczna przygotowana przez uczniów, taniec z flagą do melodii „Szybuj Orle” oraz patriotyczne utwory muzyczne, to niektóre z wydarzeń w ramach programu „Mazowieckie – historia Niepodległości”. W uroczystościach w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej udział wzięli m.in. Sylwester Dąbrowski, Wicewojewoda Mazowiecki oraz Dorota Skrzypek, Mazowiecki Wicekurator Oświaty.

„Mazowieckie – historia Niepodległości”

Inscenizacja historyczna przygotowana przez uczniów oraz kontekst historyczny „Ku Niepodległej” pod przewodnictwem prof. Radosława Lolo, to niektóre z wydarzeń w ramach programu „Mazowieckie – historia Niepodległości”. W uroczystościach w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Pułtusku udział wzięli m.in. Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki oraz Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.

List szefowej MEN do rodziców dotyczący rekrutacji na rok szkolny 2019/20

Minister Anna Zalewska skierowała dziś do rodziców i opiekunów uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum list dotyczący rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.

Zakończyły się Wojewódzkie konkursy: plastyczny i literacko-filmowy 2018

W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się podsumowanie konkursów Literacko-filmowego i plastycznego organizowanych przez Posła na Sejm RP Katarzynę Czocharę przy współorganizacji Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka i Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Prudniku oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr1 – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Prudniku. W wydarzeniu udział brała wicewojewoda opolski Violetta Porowska.

Jona Ardyn czytała i śpiewała… po chińsku

Za nami drugi sezon akcji Poczytajki, w ramach której znani i lubiani czytają najmłodszym bajki. W ostatniej, przedwakacyjnej odsłonie wydarzenia, udział wzięła Joanna Maksymowicz - Raczyńska, czyli Jona Ardyn. Przygotowała dla dzieci niesamowitą niespodziankę.

„Mazowieckie – historia Niepodległości” w regionie siedleckim

Inscenizacja historyczna przygotowana przez uczniów oraz Sadzenie Jubileuszowego Dębu Pomnika, to niektóre z wydarzeń realizowanych w ramach programu „Mazowieckie – historia Niepodległości”. W uroczystościach w Szkole Podstawowej nr 10 w Siedlcach udział wzięli Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska oraz Zastępca Prezydenta Siedlec Anna Sochacka.

Finał konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczył, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, puchary zwycięzcom konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”. Była to już 14. edycja konkursu, w którym wzięli udział dzieci i młodzież z Dolnego Śląska. W organizację wydarzenia zaangażowani byli m.in. samorządowcy, strażacy, policjanci i inni przedstawiciele służb.

Państwowa Straż Rybacka szkoli młodych wędkarzy

W Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rogóżu w ramach Projektu „Młodzi Wędkarze” Państwowa Straż Rybacka zorganizowała szkolenie oraz egzamin na kartę wędkarską. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

„Korowód” w Suchedniowie

Ostatnie z cyklu spotkań w ramach projektu Wojewody Świętokrzyskiego „Korowód Niepodległości” odbyło się w Suchedniowie. Wicewojewoda Andrzej Bętkowski spotkał się z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica”.

Rozbudowa inowrocławskiej szkoły przy wsparciu państwa

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu otrzymała na rozbudowę ponad 220 tys. zł wsparcia. Wniosek o dofinansowanie inwestycji złożył do Prezesa Rady Ministrów wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Dziś osobiście przekazał tę decyzję na ręce dyrektora szkoły Wojciecha Helaka.

W majowym nastroju w Olsztynie

Polonezem na 40 par uczniowie z Zespołu Szkół numer 3 w Olsztynie uczcili zbliżające się Święto Flagi. Jak powiedziała dyrektor szkoły, Pani Jadwiga Baczewska, tancerzy byłoby jeszcze więcej, ale znaczną część sali trzeba było pozostawić widzom, wśród których byli m.in. wojewoda Artur Chojecki, dyrektor Biura Wojewody Agnieszka Warakomska-Poczobutt, kurator oświaty Krzysztof M. Nowacki, czy proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego ks. prał. Józef Romanowski.

Żołnierze, bohaterowie, patroni w Gdyni

Uczniowie gdyńskiej podstawówki mieli niecodzienną okazję poznać patronów swojej szkoły. A to z okazji obchodów rocznicy 25-lecia nadania Szkole Podstawowej nr 26 imienia Żołnierzy Armii Krajowej

Wojewoda opowiadał o patriotyźmie

W środę 25 kwietnia wojewoda opolski Adrian Czubak, w ramach promocji patriotyzmu w szkołach na terenie całej Opolszczyzny, odwiedził Publiczną Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Rogach (gmina Niemodlin). Przeprowadził tam lekcję o charakterze edukacyjno-historycznym z racji z zbliżających się obchodów Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja.

Najważniejsza jest biało-czerwona

Przez zabawę do poznania historii kraju. Wojewoda i wicewojewoda opolski w ciągu zaledwie niespełna dwóch tygodni odwiedzą uczniów 22 szkół podstawowych z całej Opolszczyzny. A wszystko po to, by najmłodsi – w sposób bardziej świadomy, świętowali Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja.

100-lecie płockiej szkoły podstawowej

Uczniowie, nauczyciele oraz zgromadzeni goście wspólnie uczcili jubileusz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Braci Jeziorowskich w Płocku. W wydarzeniu, które odbyło się 12 kwietnia br. wzięła udział Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury MUW w Płocku.

Laureaci konkursów wojewódzkich odebrali nagrody

Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursów wojewódzkich zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Gdyńska „szóstka” w krajowym finale „Drużyny Energii”!

To prawdziwi sportowi „turbokozacy”, rodem z popularnego programu Bartosza Ignacika. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 na Obłużu uzbierali rekordową ilość punktów i jako pierwsza szkoła w kraju awansowali do finału akcji „Drużyna Energii”

Szefowa MEN wręczyła dyplomy nauczycielom wyróżnionym w konkursie eTwinning

Podczas obchodów Dnia Nowych Technologii w Edukacji minister Anna Zalewska wręczyła dyplomy laureatom europejskiego konkursu eTwinning nagrodzonym w latach 2017 i 2018.

Podsumowanie Tygodnia Regionalnego w Szkole Podstawowej nr 4 w Skawinie

Już po raz 14. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Skawinie odbył się Tydzień Regionalny. W tym roku jego tematem przewodnim były zabytki Krakowa. W uroczystym podsumowaniu tegorocznej edycji wydarzenia wziął udział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Spotkanie na stulecie niepodległości

Do Sandomierza zawitał „Korowód Niepodległości”. Wicewojewoda Andrzej Bętkowski spotkał się z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Sandomierskim Centrum Kultury.

Z młodzieżą o bezpieczeństwie – Braniewo

Kolejne spotkania dotyczące profilaktyki oraz bezpieczeństwa zrealizowali funkcjonariusze komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Konkurs pn. „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić” rozstrzygnięty!

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod nazwą „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”. Konkurs zorganizowano w związku z akcją „Bezpieczne ferie 2018” w województwie śląskim. Swój udział mogli zgłosić uczniowie klas I - VI szkół podstawowych. Za najlepsze uznano prace uczennic ze szkół w Ożarowicach i Katowicach. Organizatorami konkursu byli: Wojewoda Śląski, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, Śląski Kurator Oświaty oraz Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

„Korowód” w Opatowie

Opatów to kolejne miasto na trasie „Korowodu Niepodległości”. Z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych spotkał się w Opatowskim Ośrodku Kultury wicewojewoda Andrzej Bętkowski.

Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci w Nielepicach.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik uczestniczył w uroczystej akademii z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Nielepicach.

Zachęta do dobrej lektury w Miłakowie

W Miłakowie odbył się finał Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda organizowanego przez Akcję Katolicką. Była to 5. edycja konkursu odbywającego się na terenie archidiecezji warmińskiej, skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, którego inicjatorką i koordynatorem jest pani Agnieszka Bułak – katechetka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Miłakowie.

Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów

W niedzielę, 4 marca br. Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN wziął udział w gali finałowej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. Wiceminister edukacji osobiście pogratulował laureatom. W szczególny sposób podziękował nauczycielom i opiekunom za ich trud oraz wysiłek włożony w przygotowanie uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

"Drogi do niepodległości żołnierzy AK i ich rodzin"

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w otwarciu wystawy pt. "Droga do niepodległości żołnierzy AK i ich rodzin" zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 3 w Bolesławcu oraz Dolnośląską Rodzinę Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej.

Wizyta Minister Anny Marii Anders we Wrocławiu

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak gościł Minister Annę Marię Anders, Pełnomocnika Rządu do spraw Dialogu Międzynarodowego.

Marynarka Wojenna RP patronem szkoły w Bergen

Polska Szkoła w Bergen prowadzona przez Stowarzyszenie „Razem w Bergen” - Forening Sammen i Bergen, jako pierwsza placówka edukacyjna poza granicami naszego kraju otrzymała imię Marynarki Wojennej RP. Stało się to w czasie oficjalnej uroczystości na pokładzie przebywającego w Bergen okrętu ORP gen. Kazimierz Pułaski.

Posiedzenie Rady Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

2 lutego br. zakończyło się dwudniowe posiedzenie Rady Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. W wydarzeniu udział wzięła jako współprzewodnicząca wiceminister Marzenna Drab. W spotkaniu uczestniczył również w roli współprzewodniczącego Ralf Kleindiek Sekretarz Stanu w Federalnym Ministerstwie ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży.

Basia odebrała nagrodę

Ośmioletnia Basia ze Szkoły Podstawowej w Słubicach odebrała nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w V edycji Konkursu Wojewody Lubuskiego na Kartkę Świąteczną.

„Nauczyciel – Innowator”

Wybraliśmy najlepszych nauczycieli – laureatów konkursu organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Nauczyciel-Innowator”. Oficjalne wręczenie nagród nastąpi w lutym.

Jasełka w Zielonce Pasłęckiej

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonce Pasłęckiej zorganizowała kolejne spotkanie przy szopce betlejemskiej. Doroczna uroczystość odbywająca się przed zimową przerwą świąteczną stanowi piękną tradycję placówki. Warmińsko- Mazurski Urząd Wojewódzki reprezentował wicewojewoda Sławomir Sadowski.

Wizyta posłanki Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk w ośrodku Salezjanskim w Kniewie

W okresie Bożonarodzeniowym posłanka Prawa i Sprawiedliwości wraz z Radnym Miasta Wejherowa Marcinem Drewą odwiedzili Salezjańskie Centrum Wychowania Młodzieży działające w Kniewie.

Wrocławskie placówki oświatowe odebrały certyfikaty za promocję aktywnego stylu życia

W środę odbyła się VI Konferencja szkoleniowa dla koordynatorów ds. promocji zdrowia. Wzięło w niej udział ok. 200 uczestników z kilkudziesięciu wrocławskich placówek oświatowych

Szefowa MEN uczestniczyła w Godzinie Kodowania

Minister Anna Zalewska uczestniczyła dziś, 4 grudnia br. w Godzinie Kodowania (The Hour of Code) zorganizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego na warszawskiej Pradze.

Niepodległa. Kolejne spotkanie młodzieży ze świadkiem historii

Odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Niepodległa", w którym opolska młodzież spotyka się ze świadkami historii.

Otwarcie sali edukacyjnej dla dzieci „Ognik” w Kielcach

Lekcje w takich salach gwarantują, że dzieci będą wiedziały jak zachować się w sytuacji pożaru czy wypadku. Będą miały wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy - powiedział minister Mariusz Błaszczak na otwarciu sali edukacyjnej „Ognik” w Kielcach.

Wizyta Minister Edukacji Narodowej w Rawie Mazowieckiej

Spotkanie z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 1 oraz otwarcie zmodernizowanego budynku Przedszkola Miejskiego nr 1 „Tęczowa Jedyneczka” – to główne punkty wizyty minister Anny Zalewskiej w Rawie Mazowieckiej w województwie łódzkim w czwartek, 30 listopada br.

„Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” w Kraszewie

Udzielenie pierwszej pomocy czy zasady korzystania z telefonów alarmowych to tematy omawiane podczas spotkania w Szkole Podstawowej im. Wacława Kozińskiego w Kraszewie. W lekcji bezpieczeństwa wziął udział Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie.

Inauguracja II edycji akcji ”Uczę się bezpieczeństwa”

Wojewoda Dariusz Drelich wziął dziś udział w inauguracji II edycji wojewódzkiego programu edukacyjnego "Uczę się bezpieczeństwa" połączonej z uroczystością pasowania na uczniów pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich. "Uczę się bezpieczeństwa" to autorski projekt Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, nad którym patronat honorowy objął Wojewoda Pomorski.

Święto nauczycieli na Mazowszu

Wojewodowie i kierownicy delegatur MUW uczestniczyli w obchodach Dnia Edukacji Narodowej na Mazowszu. Przasnysz, Bogatem, Rostkowo, Opinogóra Górna, Ostrołęka i Radom to miejscowości, które odwiedzili z tej okazji.

Policyjna foczka uczy dzieci zasad bezpieczeństwa

Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły? Czy podczas zabawy może przydarzyć się coś niebezpiecznego i na co trzeba zwracać uwagę, aby tak się nie stało? Czy można rozmawiać z nieznajomymi i jak się zachować, jeżeli ktoś obcy zaczepia na ulicy lub na placu zabaw? Tego wszystkiego pierwszoklasistów ze wszystkich szkół podstawowych w Gdyni będzie uczyć Gdynka – policyjna foczka.

Reforma edukacji jest jedną z najtrudniejszych, które przygotował rząd

Nie ma zawodu nauczyciela, jest służba: pedagoga, nauczyciela, wychowawcy – stwierdziła premier Beata Szydło podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Najlepsi uczniowie z całego kraju odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów. Nauczycielom zasłużonym dla polskiej szkoły wręczono odznaczenia państwowe, medale, nagrody ministra edukacji narodowej oraz tytuły Honorowego Profesora Oświaty.

Oświata polonijna na Ukrainie – wizyta wiceministra edukacji we Lwowie

Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN we wtorek, 10 października br. spotkał się przedstawicielami środowiska oświatowego we Lwowie. Głównym tematem wizyty wiceministra edukacji na Ukrainie było omówienie sytuacji oświaty polonijnej w tym kraju.

Dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkołach z rówieśnikami

Chcemy, aby dzieci z niepełnosprawnościami były włączane do swojej grupy rówieśniczej – powiedziała wiceminister edukacji podczas poniedziałkowej konferencji prasowej dotyczącej wsparcia dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjny.

Ministrowie na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju

Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej, Marzena Machałek Sekretarz Stanu w MEN oraz Marzenna Drab Podsekretarz Stanu w MEN, uczestniczyły w tegorocznym Forum Ekonomicznym w Krynicy Zdroju.

Posiedzenie Komitetu ds. Edukacji Polsko-Niemieckiej

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w otwarciu dwudniowego, ósmego posiedzenia Komitetu do spraw Edukacji Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej do spraw Współpracy Regionalnej i Przygranicznej. W spotkaniu uczestniczyła wiceminister edukacji Marzena Drab, reprezentujący stronę niemiecką sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji, Nauki i Kultury Steffen Freiberg oraz wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska.

„Kręci Mnie Bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Nowa akcja MSWiA i Policji

W wtorek szef MSWiA rozmawiał o bezpieczeństwie z uczniami Szkoły Podstawowej w Brąchnowie w pow. toruńskim. Opowiedział też o nowej inicjatywie ministerstwa, która pomoże im zdobywać cenną wiedzę o prawidłowych zachowaniach.

100-lecie szkoły podstawowej im. Marii Wójcik w Wilkowyi

Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski uczestniczył w uroczystości z okazji 100-lecia powstania Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Wójcik w Wilkowyi. Gratulacje i życzenia owocnej pracy w nowym roku szkolnym złożył uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

Rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska zapowiedziała, że obecny rok szkolny 2017/2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej

Dobra szkoła ma być otwarta na uczniów, rodziców i nauczycieli

Reformę wprowadzamy po to, by sprostać wyzwaniom współczesności. By polska szkoła była ambitna, otwarta i nowoczesna, ale też czerpała z tradycji i kultury polskiego narodu – powiedziała premier Beata Szydło podczas ogólnopolskiej inauguracji roku szkolnego 2017/2018 w Dobrzechowie w województwie podkarpackim.

Życzenia od minister edukacji na rozpoczęcie zajęć w szkołach

Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy szkół, Drodzy Uczniowie i Rodzice, niech rozpoczynający się nowy rok szkolny 2017/2018 będzie dla wszystkich czasem pełnym sukcesów i radości. Życzę, aby wyzwania, jakie pojawią się w najbliższych miesiącach były dla każdego źródłem satysfakcji i dodawały motywacji do dalszych działań.

Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018?

Przed nami nowy rok szkolny, w którym wprowadzamy zaplanowane wcześniej zmiany w polskiej oświacie, oczekiwane przez rodziców, nauczycieli, uczniów i samorządowców.

W Nowej Cerkwi i Parchowie – pomoc poszkodowanym w nawałnicach

Dziękuję pracownikom szkoły, psychologom, mieszkańcom, strażakom i pomorskiemu kuratorowi oświaty za natychmiastową pomoc poszkodowanym – powiedziała minister Anna Zalewska na briefingu w Nowej Cerkwi.

„Tornister pełen uśmiechów” – finał ogólnopolskiej akcji

27 sierpnia br. w Zamościu, podczas ogólnopolskiego finału akcji Caritas Polska „Tornister pełen uśmiechów”, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przekazała uczniom szkolne plecaki z wyposażeniem

Oświata żąda rzetelnych negocjacji

Podczas zebrania Rady KSOiW NSZZ “Solidarność” 23 sierpnia w Warszawie związkowcy ponownie sformułowali swoje postulaty i przedstawili rządowi swoje żądania. Poniżej stanowisko Rady:

Dobra Szkoła. Start! Minister Anna Zalewska tuż przed nowym rokiem szkolnym

Pierwszy etap wdrażania reformy edukacji mamy za sobą. To zasługa przede wszystkim samorządów, kuratorów oświaty, wojewodów – powiedziała Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej podczas konferencji w Katowicach

Konferencja dyrektorów szkół katolickich

Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN w poniedziałek, 21 sierpnia br. uczestniczył w konferencji dyrektorów szkół katolickich, która corocznie odbywa się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego na Jasnej Górze.

Wizyta minister Anny Zalewskiej w Baku – 41. Światowa Konferencja Skautowa

W dniach 14-17 sierpnia minister edukacji Anna Zalewska bierze udział w 41. Światowej Konferencji Skautowej w Baku, w Azerbejdżanie na zaproszenie Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego.

1 września br. wystartuje program grantowy „Enea Akademia Talentów”

Publiczne szkoły podstawowe i gimnazja (zlokalizowane na terenie działania spółek z Grupy Enea), które chcą realizować projekty edukacyjne, wspierające rozwój zainteresowań swoich uczniów, mają szansę pozyskać grant w wysokości 10 000 zł.

Dziś odwiedzili nas miastczanie

Uczniowie z podstawówki i gimnazjum w Miastku odwiedzili 2 sierpnia Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha. 30- osobowa grupa dzieci gości w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w ramach akcji „Dzień wakacji w mieście”, notabene zainicjowanej przez wojewodę w ubiegłym roku. Co zainteresowało dzieci? Przede wszystkim meble gdańskie od lat zdobiące gabinet wojewody. Były i pytania. Choćby takie - jak wygląda dzień wojewody i czym się zajmuje?

Program „Wyprawka szkolna” przyjęty przez Radę Ministrów

Dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi to główny cel rządowego programu „Wyprawka szkolna” przyjętego przez Radę Ministrów. Wsparcie dotyczy zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji Narodowej.

Dzieci z Ryjewa z wizytą u wojewody

Uczniowie z Zespołu Szkół w Ryjewie byli dziś gośćmi Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha. 24- osobowa grupa dzieci odwiedziła urząd w ramach akcji „Dzień wakacji w mieście”, notabene zainicjowanej przez wojewodę w ubiegłym roku. Z przyczyn oczywistych (strasznie lało!) rozmowa z Dariuszem Drelichem skoncentrowała się na…pogodzie, ale poruszono też temat nauki, stadiów i dalszych atrakcji dnia.

Nagrody Prezydenta Miasta Szczecina

Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN 21 czerwca br. wziął udział w uroczystości wręczenia nagród Prezydenta Miasta Szczecina uczniom szczecińskich szkół za wybitne osiągnięcia w nauce. Uroczystość miała miejsce w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie.

Prezydent L. Kaczyński patronem szkoły

Nie ma silnego państwa, jeżeli nie ma dobrze wychowanych, dobrze ukształtowanych ludzi, którzy są zdolni dzięki wolności, dobrobytowi, dzięki demokracji zagwarantować własnej ojczyźnie silną pomyślność - mówił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz do uczniów w Bujnach.

Egzamin gimnazjalny 2017 – znamy wyniki

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała dziś wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Przystąpiło do niego około 344 000 uczniów III klas gimnazjum.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego i X Olimpiady Tematycznej

W sobotę, 3 czerwca br., Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN wziął udział w gali finałowej XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego i X Olimpiady Tematycznej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

Wizyta szefowej MEN na Pomorzu

Bezpieczeństwo uczniów w szkołach i placówkach oświatowych oraz zmiany w systemie kształcenia zawodowego – to główne tematy piątkowej wizyty szefowej MEN w województwie Pomorskim

Półtora miliona złotych na książki dla szkół i bibliotek

Ponad 1,5 mln zł dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2016 - 2020 trafi do pomorskich szkół i bibliotek pedagogicznych na zakup książek nie będących podręcznikami

70 lat Szkoły Podstawowej nr 4 w Świebodzicach

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w piątek, 19 maja br., wzięła udział w jubileuszu 70-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka nr 4 w Świebodzicach.

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, zakończyliśmy pierwszy i najważniejszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie. Serdecznie dziękuję za to, że byli Państwo z Kuratorami Oświaty, samorządami, dyrektorami szkół w procesie przygotowywania sieci szkół. Bardzo ważnym celem projektowania nowego prawa oświatowego była dla nas szkoła, która jest blisko ucznia.

Wsparcie dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – rozmowy w Centrum Dialogu Społecznego

Minister Anna Zalewska spotkała się dziś, 15 maja br. z rodzicami oraz przedstawicielami organizacji reprezentujących dzieci z niepełnosprawnościami oraz dzieci przewlekle chore. Poniedziałkowe rozmowy w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” dotyczyły rozwiązań z zakresu wsparcia dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zachęcamy do udziału w konkursie Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza dzieci w wieku od 6 do 15 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Rzeczpospolita Praw Człowieka. 25-lecie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce”, organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Egzamin gimnazjalny 2017

Ponad 349 000 uczniów z blisko 7 000 szkół w terminie 19-21 kwietnia br. przystąpi do egzaminu gimnazjalnego. Jutro gimnazjaliści zdawać będą egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. W czwartek, 20 kwietnia uczniów czekać będzie egzamin z przedmiotów przyrodniczych (biologią, chemią, fizyką i geografią) oraz matematyki. Ostatniego dnia, w piątek przeprowadzony zostanie egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Odwiedziny Szkoły Podstawowej z Wierzbicy Górnej

Wtorkowym popołudniem siedzibę Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej z Wierzbicy Górnej wraz z dyrektorem szkoły, Lesławem Czernikiem. Podczas wizyty uczniowie spotkali się z Wojewodą Opolskim, Adrianem Czubakiem oraz Wicewojewodą Opolskim, Violettą Porowską.

Uczniowie zwyciężyli smoga!

Uroczystą galą finałową połączoną z rozdaniem nagród zakończyła się trzecia edycja konkursu „Pokonaj Smoga". W rywalizacji brali udział uczniowie klas III-VI szkół podstawowych w Gdyni. W sumie w konkursie uczestniczyło 188 uczniów z 27 gdyńskich placówek.

Samorządy gotowe do reformy edukacji - konferencja w Warszawie

Do 31 marca samorządy mają czas na podjęcie uchwał w sprawie dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego. Przygotowanie gmin i powiatów do wdrożenia reformy edukacji było tematem konferencji prasowej w Warszawie z udziałem Zdzisława Sipiery, Wojewody Mazowieckiego oraz Aurelii Michałowskiej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

O reformie oświaty w KPUW

W Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa na temat aktualnego stanu wdrażania reformy edukacji. W briefingu uczestniczyli wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i kujawsko-pomorski kurator oświaty Marek Gralik i dyrektor Wydziału Nadzoru i Kontroli Agnieszka Makara.

Opolskie przoduje w budowaniu sieci szkół

Blisko 98 proc. rad powiatów oraz 95 proc. rad gmin przesłało już, do zaopiniowania przez kuratorów oświaty, uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkolnych do nowego ustroju szkolnego. Oznacza to, że ponad 95 proc. samorządów jest już gotowych do reformy edukacji. Na Opolszczyźnie proces ten przebiega prawidłowo – poinformował wojewoda opolski.

Bezpieczne ferie – szkoła z Pułtuska z nagrodą Wojewody

Publiczne gimnazjum nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku zostało laureatem konkursu na najciekawszą inicjatywę profilaktyczno-edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych. Komisja konkursowa oceniła 28 projektów.

Odkrywali z Politechniką Białostocką w Ełku

"Żeby nie wyjść na dziamdziaków trzeba się nauczyć znaków", "Co łączy klimat z krową i prądem?", "Ogniwa dawniej i dziś" - to tytuły wykładów i warsztatów przygotowanych dla uczniów ełckich szkół przez Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Dziś (16 marca) po raz kolejny Politechnika Białostocka zaprosiła do wspólnego odkrywania tajemnic otaczającego świata w Parku Naukowo-Technologiczny w Ełku.

Pokolenie Dobrej szkoły – więcej historii w szkole

Rozpoczęła się emisja nowego spotu dotyczącego zmian w systemie edukacji. Tym razem pokazujemy, w jaki sposób reforma oświaty wpłynie na sposób nauczania historii w szkołach. Reforma edukacji to nie tylko nowy ustrój szkolny i zmiany w systemie szkolnictwa zawodowego, ale również nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego

Kamil Wroński w MEN – spotkanie z Minister Anną Zalewską

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska spotkała się dziś z 9-letnim Kamilem Wrońskim, wybitnie uzdolnionym uczniem z Lublina.

Kurator wnosi zastrzeżenia do łódzkiej sieci szkół

Grzegorz Wierzchowski, łódzki kurator oświaty, na konferencji prasowej w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim podsumował stan wdrożenia reformy edukacji w regionie, poinformował także o swoich zastrzeżeniach do sieci szkół, którą chce przyjąć miasto Łódź.

Finansowanie oświaty na wsi – spotkanie szefowej MEN z przedstawicielami tzw. małych szkół

Uczeń musi mieć dostęp do dobrej edukacji bez względu na to gdzie mieszka, z jakiej gminy pochodzi – powiedziała w poniedziałek szefowa MEN. Minister Anna Zalewska wzięła wczoraj udział w spotkaniu z przedstawicielami tzw. małych szkół. Obecna była na nim także Marzenna Drab Podsekretarz Stanu w MEN.

Debata edukacyjna z przedstawicielami rad rodziców

„Rodzice i szkoła” – pod takim hasłem odbyła się Podkarpacka Debata Rad Rodziców zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W spotkaniu z przewodniczącymi i przedstawicielami rad rodziców przedszkoli, szkół i placówek oświatowych wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart

Wielkopolska gotowa do reformy edukacji

Dziś 9 marca w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa podsumowująca przebieg procesu podejmowania przez rady gmin i powiatów projektów uchwał. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wraz z wielkopolskim kuratorem oświaty Elżbietą Leszczyńską oraz wicekuratorami.

Spotkanie przedstawicieli OSKKO z minister edukacji

Z inicjatywy minister Anny Zalewskiej 1 marca 2017 r. w gmachu MEN odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej.

„Lekcja Historii- Cichociemni”

W dniach 25-26 lutego odbyła się IV edycja fabularyzowanego rajdu „Lekcja Historii- Cichociemni” pod nazwą Kryptonim NEON organizowanej przez Krąg Instruktorski Czerwonych Beretów im. mjr. Kazimierza Śliwy w 76 rocznicę pierwszego zrzutu Cichociemnych do okupowanej Ojczyzny. Wzięło w nim udział 76 harcerzy z Redy, Rumi i Wejherowa oraz prawie 40 osób kadry.

Finał konkursu „GENialna Szkoła”

W środę w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej odbyła się gala finałowa trzeciej edycji konkursu „GENialna Szkoła”. Nagrodzone zostały najlepsze szkoły wspierające uczniów chorych na przewlekłe choroby. Laureatom nagrody wręczyła Teresa Wargocka Sekretarz Stanu w MEN.

„Razem bezpieczniej”. 11 najlepszych projektów z Pomorza

Jedenaście projektów wskazanych dziś przez pomorską komisję konkursową „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” będzie ubiegać się o dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Finalistów wybierze szef MSWiA.

Reforma edukacji w Łodzi

W piątek, 17 lutego Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska odwiedziła Łódź. Głównym tematem spotkań z samorządowcami i przedstawicielami środowiska oświatowego było wprowadzanie reformy edukacji. Dzień wcześniej łódzcy radni przyjęli projekt dostosowujący sieć szkół do nowego ustroju szkolnego.

Otwarcie Sali Edukacyjnej "OGNIK" w Białymstoku

17 lutego 2017 r. na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 4 w Białymstoku odbyło się uroczyste otwarcie Sali Edukacyjnej "OGNIK" utworzonej w ramach rządowego programu "Bezpieczna +". Głównym celem programu realizowanego w latach 2015-2018 jest poprawa bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią.

„Dobra szkoła” – konferencja dotycząca szkolnictwa specjalnego

Zmiany w szkolnictwie specjalnym związane z reformą oświaty to główna tematyka konferencji prasowej z udziałem Sylwestra Dąbrowskiego, Wicewojewody Mazowieckiego i Aurelii Michałowskiej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, która odbyła się w siedzibie Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Szkoła w Krężnicy Jarej uhonorowana medalem "Pro Patria"

Pamięć i szacunek dla przodków to fundament wspólnoty narodowej, to nasza powinność i dar – podkreślał wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek podczas uroczystości nadania Medalu „Pro Patria” Szkole Podstawowej im. Żołnierzy – Bohaterów Armii Krajowej w Krężnicy Jarej. Medal nadawany jest osobom lub organizacjom za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Nadawany jest tym, którzy z determinacją i zaangażowaniem przypominają ważne wydarzenia tworzące naszą historię, a także uczą szacunku do osób, które obroniły honor i najwyższe wartości oraz dały przykład wierności Bogu i Ojczyźnie.

Nowa podstawa programowa podpisana

Kolejny etap wdrażania zmian w polskich szkołach zakończony. Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej podpisała dziś, 14 lutego br. rozporządzenie w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej

Pakiety edukacyjne MEN trafią do wszystkich polskich szkół za granicą

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przekazała dziś uczniom gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie pierwszy pakiet edukacyjny. Do końca lutego każda z polskich szkół za granicą otrzyma swój pakiet. – Jesteśmy dziś razem z całą wielką społecznością polskich szkół za granicą. Szkoły te potrzebują oczywistych rzeczy: polskiego godła, flagi, mapy, polskich informacji, gier, które będą tym naturalnym, symbolicznym związkiem z Rzeczpospolitą – powiedziała minister Anna Zalewska.

Dyktando z języka niemieckiego w Kałuszynie z udziałem wiceminister edukacji i Małżonki Prezydenta RP

W poniedziałek wiceminister edukacji Teresa Wargocka towarzyszyła Małżonce Prezydenta RP Agacie Kornhauser-Dudzie podczas wizyty w Gimnazjum im. 6 Pułku Piechoty Legionów im. Józefa Piłsudskiego w Kałuszynie (powiat miński). W szkole odbywało się V Regionalne Dyktando Języka Niemieckiego. Agata Kornhauser-Duda odczytała teksty dyktanda dla uczniów gimnazjum i liceum.

Finansowanie zadań oświatowych

Specjaliści z Ministerstwa Edukacji Narodowej i eksperci z samorządów województw: pomorskiego, zachodnio – pomorskiego i warmińsko – mazurskiego brali udział (9 lutego) w konsultacjach dotyczących opracowania koncepcji zmiany systemu finansowania zadań oświatowych. Spotkanie odbywało się w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku.

Zakończenie konsultacji podstawy programowej kształcenia ogólnego do szkół podstawowych

Szefowa MEN oraz wiceminister Maciej Kopeć wzięli udział w konferencji prasowej dotyczącej zakończenia konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych projektu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Rodzice bronią szkoły !

Bardzo burzliwy przebieg miało spotkanie z wójtem gminy Szemud które odbyło się w czwartek 2 lutego w Szkole Podstawowej w Łebieńskiej Hucie /Galeria zdjęć/

Reforma edukacji. Wizyta szefowej MEN na Pomorzu

Spotkanie z samorządowcami na temat stanu przygotowań do wprowadzenia reformy oświatowej i otwarcie hali sportowej przy SP w Borczu to główne punkty dzisiejszej wizyty Anny Zalewskiej, szefowej MEN w Pomorskiem. Minister towarzyszy Dariusz Drelich wojewoda pomorski.

Ferie zimowe harcerzy i zuchów

Podczas tegorocznych ferii zimowych zuchy i harcerze z Rumi i Redy nie próżnowali. Największa liczba uczestników pojechała na 6 dni do Kłanina.

„Dobra szkoła” – spotkanie w Płocku

Kontynuacja działań informacyjnych ws. reformy edukacji oraz prezentacja harmonogramu wdrażania zmian – to główne tematy konferencji prasowej z udziałem Artura Standowicza, Wicewojewody Mazowieckiego oraz Aurelii Michałowskiej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, która odbyła się w Płocku.

Wdrożenie reformy oświaty

Dariusz Drelich, wojewoda pomorski i wicekurator oświaty Marek Strociak odpowiadali dziś na pytania dziennikarzy dotyczące dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego, przygotowania samorządów, zatrudnienia nauczycieli czy finansowania oświaty w Pomorskim.

„Dobra szkoła” – spotkania na Mazowszu

Kontynuacja działań informacyjnych ws. reformy edukacji oraz prezentacja harmonogramu wdrażania zmian – to główne tematy konferencji prasowej z udziałem Artura Standowicza, Wicewojewody Mazowieckiego oraz Aurelii Michałowskiej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Poczytajki: Szał na występie Ukeje

Za nami kolejna „Poczytajka” z gwiazdą. Tym razem Szkołę Podstawową nr 5 przy ulicy Królowej Jadwigi odwiedził wokalista Damian Ukeje. Najpierw przeczytał dzieciom fragment książki, a następnie wykonał utwór „Film” z najnowszej swojej płyty „Uzo”.

Wdrożenie reformy oświaty w samorządach – konferencja z udziałem szefowej MEN

Dostosowanie sieci szkół do nowego ustroju szkolnego, organizacja pracy szkół i przedszkoli, szkolnictwo zawodowe i finansowanie oświaty – to główne tematy spotkania minister Anny Zalewskiej z wojewodami i kuratorami oświaty w Rawie Mazowieckiej. Dwudniowe spotkanie zorganizowano we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego

List Ministra Edukacji Narodowej do Dyrektorów Szkół, Nauczycieli i Pracowników Oświaty

Szanowni Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty, za nami ponad rok wytężonej pracy. Obecnie wkraczamy w nowy etap, jakim jest wprowadzanie reformy edukacji. Chcemy być blisko Państwa i wspierać w procesie tworzenia właściwych warunków, do pełnego rozwoju dzieci i młodzieży w polskich szkołach.

Ruszyły ferie zimowe w szkołach!

Ponad półtora miliona uczniów (1.590.480) z pięciu województw w poniedziałek rozpoczęło ferie zimowe. Jako pierwsi, w dwóch ostatnich tygodniach stycznia (16 – 29 stycznia), odpoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego.

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, rozpoczynamy kolejny etap reformy edukacji. Chcemy przejść przez niego wspólnie z Państwem. Nowa szkoła będzie bezpieczna i przyjazna dla uczniów oraz rodziców, z dobrze przygotowaną i uczciwie wynagradzaną kadrą pedagogiczną.

Reforma edukacji – kolejny etap wdrażania zmian

Podsumowanie dotychczasowych prac nad przygotowaniem reformy edukacji oraz przedstawienie dalszego harmonogramu wdrażania zmian w oświacie – to główny temat wtorkowej konferencji Anny Zalewskiej Minister Edukacji Narodowej. Podczas spotkania z dziennikarzami w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów obecny był również Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN.

Polacy chcą likwidacji gimnazjów !

Tak wynika z naszego sondażu z dnia 9-10 stycznia w którym pytaliśmy "Czy zgadzasz się z reformą oświaty wprowadzaną prze PiS?" Aż 60% internautów odpowiedziało ,że TAK./Zobacz pełny wynik głosowania /

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy wprowadzające reformę edukacji

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawy wprowadzające reformę edukacji. – Wielu rodziców, takich których dzieci skończyły już szkołę w ciągu ostatnich lat, czy też są w tej chwili w szkole lub w niej będą, również nie miało wątpliwości, że zarówno 3-klasowe gimnazjum, jak i 3-klasowe liceum były szkołami, w których edukacja trwała zbyt krótko – powiedział Prezydent Andrzej Duda. – Nie miałem żadnych wątpliwości, że polski system edukacji wymaga naprawy i zmiany. Zresztą miliony Polaków od wielu lat mówią to samo – potrzebny jest dłuższy okres kształcenia w poszczególnych szkołach – dodał Prezydent RP.

Rozpoczynamy etap wdrażania dobrej zmiany w polskiej szkole

Reforma oświaty jest dobrze przygotowana i dopracowana - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw reformujących system oświaty.

Rewolucja w oświacie

Przed nami pierwszy rok zmian w systemie oświaty. Zmiany będą duże i dotkną uczniów w każdym wieku, rodziców oraz nauczycieli. Czy polska szkoła przejdzie je płynnie, sprawnie i profesjonalnie, tak aby dla nauczycieli i uczniów była to dobra zmiana? Co takiego dzieje się w edukacji, co uzasadnia taki pośpiech w przeprowadzeniu poważnych zmian strukturalnych i programowych, za jakie pieniądze, z kim konsultowanych

W Polskę rusza pierwszy Naukobus!

Nawet do stu tysięcy dzieci dotrze Naukobus – nowoczesne laboratorium mobilne, które Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Centrum Nauki Kopernik zaprezentowało w poniedziałek w Gminnym Zespole Szkół w Kozłowie.

Reforma edukacji – wizyta szefowej MEN w Jeleniej Górze

Rozmowy na temat zmian w edukacji, przekształceń szkół i finansowania zadań oświatowych to główne tematy poniedziałkowych rozmów minister edukacji w Jeleniej Górze. W spotkaniu z szefową MEN wzięli udział samorządowcy, nauczyciele i dyrektorzy szkół z powiatów: jeleniogórskiego, bolesławskiego i legnickiego. Rozmowy dotyczyły zaproponowanych zmian w systemie oświaty i harmonogramu ich wprowadzania.

Finał konkursu Odblaskowa Szkoła

Gratulacje dla zwycięzców, ale i dla wszystkich uczestników. Dzięki tej inicjatywie każdy zaangażowany przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Specjalne podziękowania dla Komendy Wojewódzkiej Policji za pomysł i jego konsekwentną realizację – powiedział Piotr Ćwik, wicewojewoda małopolski, podczas uroczystego zakończenia siódmej edycji wydarzenia.

Reforma edukacji – wizyta szefowej MEN w Koszalinie i Szczecinie

Rozmowy na temat zmian w oświacie i spotkania z samorządowcami, nauczycielami i dyrektorami szkół – to główne punkty wizyty minister edukacji w województwie zachodniopomorskim. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska odwiedziła wczoraj województwo zachodniopomorskie. Najpierw spotkała się ze środowiskiem oświatowym i samorządowym w Koszalinie, a następnie w Szczecinie.

Nowoczesne technologie w Zespole Szkół nr 1 w Kole – wizyta wiceministra edukacji

Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN wraz z Anną Streżyńską Minister Cyfryzacji odwiedził Zespół Szkół nr 1 w Kole. Piątkowa wizyta miała związek z zaprezentowaniem nowoczesnego programu edukacji mobilnej dla uczniów i nauczycieli, realizowanym w kolskiej placówce.

Wizyta szefowej MEN w Gorzowie i Kostrzynie – rozmowy o reformie edukacji

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w piątek spotkała się z samorządowcami i dyrektorami szkół z województwa lubuskiego. Głównym tematem rozmów były zmiany w systemie edukacji. Podczas spotkania z dyrektorami szkół oraz przedstawicielami organów prowadzących szkoły, Minister Edukacji Narodowej podkreślała, że zaplanowane zmiany w oświacie pozwolą na stworzenie spójnej i drożnej struktury organizacji szkół. Przewidziano również sfinansowanie zwiększonych wydatków samorządów związanych z reformą.

Wizyta Minister Edukacji Narodowej w Lublinie

Udział w konferencji rad rodziców, wręczenie stypendium zdolnemu uczniowi oraz spotkanie z rodzicami, nauczycielami, dyrektorami i samorządowcami – to główne punkty środowej wizyty szefowej MEN w Lublinie.

Dzisiaj ruszył Podlaski Uniwersytet Dziecięcy

Nauki techniczne i ścisłe są fascynujące, a formuła uniwersytetu dziecięcego sprawdza się doskonale. Dlatego Politechnika Białostocka postanowiła skorzystać z doświadczeń związanych z prowadzeniem Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego i utworzyć, wspólnie z jednostkami samorządowymi, Siemiatycki oraz Hajnowski Uniwersytet Dziecięcy. Te wszystkie inicjatywy - PB BUD, PB SUD i PB HUD składają się na Podlaski Uniwersytet Dziecięcy.

Oświatowa "Solidarność" niezadowolona z negocjacji z rządem

Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" podtrzymuje wszystkie postulaty zgłoszone w trakcie negocjacji z rządem. W przypadku braku porozumienia związkowcy nie wykluczają akcji protestacyjnych

„Nauczyciele Roku” w MEN – spotkanie z Minister Edukacji Narodowej

Reforma systemu oświaty, prace nad podstawą programową oraz rola nauczyciela w szkole – to tylko niektóre z tematów wczorajszych rozmów szefowej MEN z „Nauczycielami Roku”.

Nauczyciele i Mistrzowie

To oni są filarami rozwoju naszego kraju. Ci najlepsi stają się dla uczniów przewodnikami i nazywani są przez nich mistrzami. W Zatorze odbyła się uroczystość uhonorowania nauczycieli z powiatów oświęcimskiego, wadowickiego i suskiego, którzy bez wątpienia zasługują na takie miano.

Województwo opolskie startuje z pionierskim programem edukacyjnym "Cyberbezpieczny uczeń"!

Tylko skonsolidowane działanie instytucji publicznych może przynieść wymierne efekty w walce z cyberprzestępczością. Na tym założeniu opiera się pierwszy w Polsce WOJEWÓDZKI PROGRAM PODNIESIENIA ŚWIADOMOŚCI W ZAKRESIE BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU „Cyberbezpieczny uczeń”. Autorami tej inicjatywy są: Wojewoda Opolski, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu oraz Kurator Oświaty w Opolu. Partnerzy programu podpisali w dniu 16 listopada 2016 roku porozumienie o współdziałaniu na rzecz cyberbezpieczeństwa dzieci i młodzieży na Opolszczyźnie.

Reforma edukacji jest dobrze przygotowana i przebiega zgodnie z planem

Dobra, bezpieczna szkoła, przygotowanie młodzieży do aktywności zawodowej i szanowany zawód nauczyciela gwarantujący im godne warunki do pracy – to trzy filary reformy oświaty, o których mówiła premier Beata Szydło w czwartek w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku.

Reforma oświaty – skierowanie projektów ustaw do Sejmu

Rada Ministrów przyjęła dziś projekty ustaw Prawo oświatowe oraz Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe. Zostały one następnie przekazane do dalszych prac w parlamencie. O głównych założeniach reformy edukacji i harmonogramie dalszych prac nad projektami ustaw poinformowała na wspólnej konferencji Beata Szydło Prezes Rady Ministrów i Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej.

Narodowy Dzień Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 25 w Warszawie

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wzięła dziś udział w szkolnej uroczystości z okazji 92. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. – Cieszę się, że w przeddzień tego ważnego święta dla wszystkich Polaków mogę się z wami spotkać – powiedziała do uczniów minister edukacji. – To niezwykle ważne, aby w szkole móc uczyć się historii swojego kraju, być dumnym z jego przeszłości, dbać i pielęgnować swój język ojczysty, a jednocześnie być obywatelem współczesnego świata – dodała Minister Anna Zalewska.

Polska szkoła potrzebuje zmian

„Inwestowanie w przyszłość Polski to inwestowanie w młodych ludzi" – mówiła premier Beata Szydło podczas narady koordynacyjnej z wojewodami oraz kuratorami oświaty. Podczas środowego spotkania w KPRM Prezes Rady Ministrów podkreślała wagę dialogu, m.in. z rodzicami, w procesie wprowadzania zmian.

Sulęczyno i Somonino. Podpisanie umów

Gmina Sulęczyno otrzyma 215 tysięcy złotych dofinansowania na rozbudowę zespołów szkolno-przedszkolnych w Węsiorach i w Mściszewicach. Z kolei gminie Somonino przyznany milion złotych pomoże wybudować halę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej w Borczu. Stosowne umowy podpisali dziś wojewoda Dariusz Drelich i wójtowie Sulęczyna - Bernard Grucza i Somonina - Marian Kryszewski.

"Od tego jak będzie funkcjonowała polska szkoła zależy nasza przyszłość". Rada Ministrów przyjęła projekty ustaw reformujących edukację

Jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia tej reformy – powiedziała premier Beata Szydło na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów, na którym został przyjęty projekt ustawy zakładający reformę edukacji.

Minister Zalewska dementuje!

W związku z doniesieniami prasowymi sugerującymi zmianę terminu wdrażania poszczególnych rozwiązań proponowanych w projekcie ustawy Prawo oświatowe i ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, informujemy, że są one nieprawdziwe.

Młodzi artyści nagrodzeni

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann złożył gratulacje oraz wręczył nagrody 12 finalistom konkursu plastycznego "Moja rodzina". Prace młodych artystów zostaną wydane w formie kalendarza na przyszły rok.

70-lecie Szkoły Podstawowej nr 74 im. Prymasa Tysiąclecia

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w obchodach 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 74 im. Prymasa Tysiąclecia. Podczas uroczystości odsłonięto tablicę upamiętniającą fakt wykonywania w latach 1949-1953 prac konserwatorskich nad przechowywaną w tej szkole Panoramą Racławicką

Wizyta Minister Edukacji Narodowej w Lewinie Brzeskim i Łosiowie

Spotkanie z nauczycielami i rodzicami szkoły podstawowej w Łosiowie oraz samorządowcami w Lewinie Brzeskim – to pierwsza część poniedziałkowej wizyty szefowej MEN w województwie opolskim

Dzień Edukacji Narodowej

243 lata temu, 14 października 1773 roku, utworzono Komisję Edukacji Narodowej. W dniu rocznicy jej powstania, świętując tę uroczystość wraz z nauczycielami i pracownikami oświaty, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz wziął udział w obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jankowicach, w gminie Świerklany.

Wyślij gdyńskich uczniów na olimpiadę do Pekinu

To prawda - olimpiada w Pekinie odbędzie się w tym roku ponownie. Tym razem jednak chodzi o Azjatycką Olimpiadę Kreatywności Destination Imagination. Grupa gdyńskich gimnazjalistów zakwalifikowała się do udziału w wydarzeniu. I to nie brak kreatywności, a środków finansowych może być jedyną przeszkodą, która zagrozi ich udziałowi. Trwa zatem zbiórka, do której serdecznie zachęcamy.

Dzień Edukacji Narodowej w Legnicy

Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński wziął udział w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Legnicy. Podczas uroczystości Wicewojewoda, w imieniu Prezydenta RP, wręczył zasłużonym pracownikom oświaty odznaczenia państwowe: Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę.

Ponad 500 zasłużonych nauczycieli z Opolszczyzny uhonorowanych medalami oraz nagrodami MEN

W sumie nieco ponad 530 odznaczeń – w tym Srebrny oraz Brązowy Krzyż Zasługi, nadawany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę 12 października wojewoda opolski wręczył nauczycielom oraz pedagogom z całej Opolszczyzny. Kilka godzin trwało wręczanie krzyży zasługi, medali za długoletnią służbę, Medali KEN i nagród kuratora podczas wojewódzkiego Święta Edukacji Narodowej, które odbyło się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Prezydent RP w Strzelcach Krajeńskich

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda po raz pierwszy jako głowa państwa gościł w województwie lubuskim. Prezydent wmurował kamień węgielny pod rozbudowę Szkoły Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich.

Rozmowy o nauczycielach są zbyt ważne,

W piątek odbyła się wspólna konferencja prasowa Anny Zalewskiej Minister Edukacji Narodowej oraz Ryszarda Proksy – przewodniczącego Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

Program na rzecz podkarpackiej edukacji

Marszałek Władysław Ortyl i wojewoda Ewa Leniart podpisali list intencyjny, w którym zobowiązali się do podjęcia wspólnych działań mających na celu powstanie „Programu Rozwoju Edukacji w Województwie Podkarpackim do roku 2020”. Będzie to dokument wskazujący główne kierunki rozwoju edukacji na Podkarpaciu.

Szefowa MEN w Bystrzycy Kłodzkiej – spotkanie z przedstawicielami oświaty

Zachęcam całe środowisko oświatowe do aktywnego włączenia się do dyskusji na temat zaprezentowanych projektów ustaw – powiedziała w poniedziałek minister edukacji. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska spotkała się przedstawicielami oświaty z terenu powiatu kłodzkiego.

Otwarcie nowej hali w Przywidzu

Założenie jest takie, że hala przy zespole szkół w Przywidzu ma służyć wszystkim mieszkańcom. I uczniom, i miłośnikom sportu i szeroko rozumianej kultury

Uczniowie z Jerzykowa wśród laureatów nagrody „Young Europeans Award”

Projekt „Kolorowa twarz Europy” zdobył nagrodę „Young Europeans Award”, nad którą patronat objęli ministrowie spraw zagranicznych państw Trójkąta Weimarskiego. Zwycięski projekt przygotowali uczniowie z Polski, Francji, Niemiec i Ukrainy. Nasz kraj reprezentowała Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi z Jerzykowa pod Poznaniem.

Minister Anna Zalewska przedstawiła projekty ustaw

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przedstawiła 19 września projekty ustaw dotyczących zmian w edukacji. Jednocześnie skierowane one zostały do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych.

Pierwszy dzwonek w Przytocznej

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wziął udział w Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2016/2017, która odbyła się w nowym Zespole Szkół w Przytocznej. Podczas uroczystego apelu Wojewoda życzył uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Inauguracja roku szkolnego i promocja numeru 112 w szkole w Kiełczowie

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w inauguracji roku szkolnego w szkole podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie. Wojewoda życzył uczniom i nauczycielom samych sukcesów, wytrwałości i satysfakcji z nauki i pracy.

Rudno. Ogólnopolska inauguracja roku szkolnego 2016/2017

Wszystkim tworzącym społeczność szkolną województwa pomorskiego przekazuję serdeczne wyrazy pamięci i podziękowania za Państwa troskę o wysoki poziom kształcenia i wychowania kolejnych pokoleń – napisała w liście premier Beata Szydło, który podczas dzisiejszej ogólnopolskiej inauguracji roku szkolnego w Zespole Kształcenia i Wychowania w Rudnie odczytał Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Szkoła ma uczyć i wychowywać. Premier Beata Szydło na inauguracji roku szkolnego w Pcimiu

Szefowa rządu wzięła udział w rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Pcimiu.

Devoxx4kids po raz pierwszy we Wrocławiu już 10 i 11 września

Nie ma chyba nic lepszego niż inspirujące rozpoczęcie roku szkolnego! Już niebawem, bo 10 i 11 września, dzieci i młodzież z Wrocławia będą miały okazję wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu - pierwszej w naszym mieście edycji otwartej konferencji programistycznej

Pomorskie. 62 szkolne biblioteki z większym księgozbiorem

1 624 720 złotych – to kwota dotacji przyznanych przez Wojewodę Pomorskiego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dla pomorskich bibliotek szkolnych.

Dzieci w urzędzie, czyli dzień wakacji w mieście

Gdańsk znają bo jeździli w czasie roku szkolonego na wycieczki, ale Pomorski Urząd Wojewódzki zwiedzili po raz pierwszy. – Siadajcie, oglądajcie, róbcie zdjęcia – zachęcał Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, inicjator akcji „Dzień wakacji w mieście”. W tym tygodniu odwiedzili nas uczniowie ze szkól podstawowych w Brusach, Lubni i Kosobudach - w sumie 31 dzieci.

Dzieci w urzędzie, czyli dzień wakacji w mieście

Czterdzieścioro dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzebielinie, Suchorze i Gimnazjum w Starkowie odwiedziło dziś Pomorski Urząd Wojewódzki w ramach akcji wojewody „Dzień wakacji w mieście”. Uczniowie spotkali się z wicewojewodą Mariuszem Łuczykiem, obejrzeli jego gabinet i zwiedzili centrum zarządzania kryzysowego.

Nowy system edukacji ruszy jesienią 2017

8-letnia szkoła powszechną, w której edukacja wczesnoszkolna będzie w klasach I-IV oraz powrót do 4-letniego liceum ogólnokształcącego i 5-letniego technikum - takie zmiany zapowiedziała Anna Zalewska, minister edukacji narodowej. Reforma ma ruszyć jesienią 2017 r.

"Lato w Mieście"

Wiele atrakcji czeka na dzieci i młodzież w ramach tegorocznej akcji "Lato w Mieście". Kielecki magistrat wraz z instytucjami kultury, szkołami, klubami osiedlowymi i stowarzyszeniami, przygotował szereg ciekawych propozycji.

IV Konferencja Młodzieży

16 czerwca 2016 r. w CEA Filharmonia odbyła się Gorzowska IV Konferencja Młodzieży Gorzów Wlkp. – 2016 pt. Wakacje bez zagrożeń. Organizatorem jak co roku była Grażyna Wojciechowska Prezes Fundacji Czysta Woda, Niezależna Radna Rady Miasta Gorzowa Wlkp. Honorowy patronat nad Konferencją objęli Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak i Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Podsumowanie konkursu historycznego

W Muzeum Okręgowym w Rzeszowie 17 czerwca br. odbyło się uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego XXI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego pod hasłem: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”.

Nagrody dla laureatów konkursu przeciw mowie nienawiści

Laureaci konkursu „HEJT. Nie ma zgody dla tej mowy” odebrali dziś z rąk wojewody Piotra Jani gratulacje i nagrody. Skierowany do uczniów zachodniopomorskich gimnazjów konkurs zorganizowała Neli Kopańska, pełnomocnik wojewody do spraw mniejszości narodowych i etnicznych.

Edukacja w miejscach pamięci z sukcesem

Prawie 2 tysiące uczniów z klas trzecich i szóstych kieleckich szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjów wzięło udział w pilotażowym projekcie pod hasłem „Edukacja w Miejscach Pamięci”. Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, główny organizator, podsumował program realizowany od marca tego roku we współpracy z Samorządowym Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Uczniowie zamigali, chór zrobił furorę. Jubileusz 70-lecia

Powstała w 1946 roku. W miniony piątek uroczyście obchodziła jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Mowa o Szkole Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza przy ulicy Królowej Jadwigi. W uroczystości wzięło udział kilkaset osób.

PODSUMOWANIE PROJEKTU "DZIECKO"

30 MAJA 2016 r. w Zespole Szkół im. Unii Europejskiej w Choczewie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjno-integracyjnego pt. "Dziecko" realizowanego wspólnie z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lubiatowie Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"/Galeria zdjęć/

Zielone Patrole w Bałtowie

Jak wyglądał świat przed milionami lat? Do krainy przenoszącej w tamten czas, ale też oferującej wiele innych atrakcji - do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego „JURA PARK”, udały się Zielone Patrole. Wycieczka, zorganizowana przez Wydział Środowiska Urzędu Miasta Kielce, była nagrodą dla reprezentantów wszystkich 20 grup z kieleckich szkół podstawowych i gimnazjów uczestniczących w ósmej edycji konkursu ekologicznego zainicjowanego przez prezydenta Kielc.

POBIEGLI DLA ŚW. JANA PAWŁA II

Półtora tysiąca najmłodszych torunian stanęło 20 maja 2016 r. na starcie X Toruńskiego Biegu im. Jana Pawła II. Prócz popularyzowania biegania, impreza rozgrywana co roku w okolicy 18 maja, dnia urodzin Papieża, upamiętnia postać Jana Pawła II, a także kolejne rocznice nadania jego imienia Szkole Podstawowej nr 13 w Toruniu. To właśnie ta szkoła była inicjatorem i głównym organizatorem sportowej zabawy na terenach rekreacyjnych nad Martwą Wisłą w Parku Miejskim.

DZIEWCZYNA NAJLEPSZA Z TECHNIKI

Magdalena Hyra, uczennica klasy III Gimnazjum nr 24, wygrała konkurs wiedzy technicznej zorganizowany przez Radę Toruńską NOT. Wyniki konkursu ogłoszono 11 maja 2016 r. w auli CKU, podczas inauguracji Dni Techniki w Toruniu, połączonej z obchodami 55-lecia istnienia Rady Toruńskiej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

Rozpoczął się turniej MiniEuro 2016

Dziś(26-04-2016) na stadionie Kolporter Arena w Kielcach zainaugurowana została faza finałowa tegorocznego turnieju dla gimnazjalistów MiniEuro 2016. Rozgrywki rozpoczęły się defiladą z udziałem 24 drużyn, które wyłonione zostały w jesiennych eliminacjach.

Gdańskie Gimnazjum nr 25 – najlepsze z najlepszych!

Gdańskie Gimnazjum nr 25 (ul. Kościuszki 8b) zajęło pierwsze zajęło pierwsze miejsce wśród gdańskich szkół publicznych pod względem liczby laureatów i finalistów w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Gimnazjum nr 25 zajęło również czwarte miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej, w której brane pod uwagę jest 452 gimnazjów.

XLIII Rajd Szlakiem Bohatera Hufca ZHP Rumia

16/17 kwietnia 2016 roku odbył się XLIII Rajd Szlakiem Bohatera Hufca ZHP Rumia- I Brygady Pancernej WP. Ponad dwieście zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego wzięło udział w największym wydarzeniu harcerskim organizowanym corocznie na terenie Rumi.

Prace niezwykłych twórców rozchwytywane

Olsztynianie podziwiali i wspierali niezwykłych artystów. W ratuszu zakończyła się wystawa "Jesteśmy wyjątkowi". Przez dwa tygodnie (od 31 marca) na I piętrze olsztyńskiego ratusza można było podziwiać niezwykłe prace. Ich autorami byli podopieczni Zespołu Placówek Edukacyjnych

Ponad 3540 uczniów przystąpi w Gdańsku do egzaminu gimnazjalisty

W tym roku szkolnym w Gdańsku naukę w 61 gimnazjach zakończy ponad 3540 uczniów. Przed nimi trzydniowy egzamin kończący ten etap edukacji. Za wszystkich gimnazjalistów trzymamy kciuki!

IV Turniej Piłki Nożnej im. Żołnierzy Niezłomnych

Organizatorem tej patriotycznej imprezy połączonej z festynem był Uczniowski Klub Sportowy FREGATA działający przy Szkole Podstawowej znajdującej się przy ul. Cystersów w Gdańsku.

Patriotyczny festyn z udziałem młodzieży Gimnazjum nr 7 z Oruni

W dniu 9 kwietnia na terenie szkoły FREGATA przy ul. Cystersów w Gdańsku odbył się turniej piłki nożnej im. Żołnierzy Niezłomnych oraz towarzyszący temu wydarzeniu festyn. Wśród uczestników wyróżniała się grupa młodzieży ubrana w mundury Powstańców Warszawskich./ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM/

Chcą wychować szachowych arcymistrzów

Są doskonałą rozrywką, ale służą też rozwojowi. Od nowego roku szkolnego jedna z olsztyńskich szkół wprowadzi lekcje szachów. Klasyczne, heksagonalne, szybkie albo korespondencyjne - to tylko niektóre odmiany szachów. Te najbardziej znane, to oczywiście klasyczne, rozgrywane przez dwóch zawodników na 64-polowej szachownicy.

Wiemy kto zna się najlepiej na Gdyni

Ostatniego dnia marca, w audytorium Akademii Marynarki Wojennej, odbył się finał wielkiego Konkursu Wiedzy o Gdyni dla dzieci i młodzieży. Znamy już zwycięzców trzech kategorii wiekowych - licealistów, gimnazjalistów oraz uczniów szkół podstawowych. Przed nami jeszcze zmagania dorosłych.

Nowa szkoła w Szczecinie

Prezydent Szczecina podjął decyzję o budowie nowej szkoły. Placówka powstanie przy ul. Kredowej. Konieczność wybudowania szkoły wynika z dynamicznego rozwoju północnych dzielnic miasta. Planowany obiekt ma mieć trzy kondygnacje, które pomieszczą około 1000 dzieci.

Wręczono Bydgoskie Granty Oświatowe

Zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz wręczyła 17/03 w Pałacu Młodzieży dyplomy Bydgoskich Grantów Oświatowych.

Otwarcie "Ognika" w Policach

Uczniowie w trakcie zajęć edukacyjnych prowadzonych przez strażaków będą mieli możliwość podnoszenia wiedzy w zakresie bezpieczeństwa. Dzieci poznają specyfikę służby strażaka, nauczą się unikać i rozpoznawać zagrożenia, z którymi mogą mieć do czynienia zarówno w domu jak i w szkole, oraz właściwie reagować w sytuacji niebezpieczeństwa

Uczą bawiąc w Olsztynie

Wybuch wulkanu, znikający atrament i ciecz po której można biegać - m. in. takie eksperymenty można wykonywać podczas warsztatów dla dzieci "Sam odkrywam świat". Fizyko-chemiczne warsztaty w laboratorium to najnowsza propozycja Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Pierwsze zajęcia odbyły się w środę (9 marca).

Pływacy szkolą przed naborem

Gorący czas przed kandydatami do olsztyńskich klas sportowych. Ale jest szansa, by dobrze przygotować się przed selekcją.

Poznań ma szacun dla zawodowców!

Wczoraj gimnazjaliści, dziś profesjonaliści! - rusza II edycja kampanii "Szacun dla Zawodowców". Uczniowie, już po raz drugi, będą zachęcani przez Miasto do tego, aby swoją przyszłość wiązać z nauką konkretnego fachu np. mechanika, stolarza czy krawca.

Katowice rozwijają edukację językową

W roku szkolnym 2016/17 w Gimnazjum nr 21 im. Adeli Korczyńskiej w Katowicach zostanie uruchomiony oddział dwujęzyczny z językiem angielskim. Otwarcie w gimnazjum oddziału dwujęzycznego z językiem angielskim jest, podobnie jak utworzenie Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej, bezpośrednim efektem podjęcia przez Radę Miasta Katowice uchwały w sprawie przyjęcia Polityki Edukacji Miasta Katowice Katowiczanin 2022. Jak podkreśla Marzena Szuba, Wiceprezydent Miasta Katowice to kolejny krok na drodze realizacji strategii oświatowej Miasta.

By pamięć o walczących przetrwała

"Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.." - te słowa towarzyszyły uroczystości poświęconej Pamięci Żołnierzy Walczących o Wolność i Niepodległość Polski, która odbyła się w Gimnazjum nr 9 imienia mjr Henryka Sucharskiego.

Muzeum Marynarki Wojennej otwarte dla nauczycieli

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni przygotowało specjalną ofertę dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Trójmiasta i okolic. To nieodpłatne zwiedzanie placówki z przewodnikiem.

Poznań - Ale jazda! PEKA to frajda!

Jak się zachowywać w tramwajach i autobusach, co można tam robić, a czego zdecydowanie nie należy - Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczął wprowadzanie do poznańskich szkół podstawowych programu edukacyjnego pod nazwą "Ale jazda! PEKA to frajda!". Chodzi o to, by nauczyć dzieci, że infrastruktura transportowa jest wspólnym dobrem, o które należy dbać.

Harcerska przygoda podczas wypoczynku zimowego jako świat Hobbitów i Wikingów !

W drugim tygodniu ferii zimowych na zimowisko pojechały zuchy i harcerze z siedmiu drużyn z rumskiego hufca. Zuchy przez tydzień bawiły się w Hobbitów, natomiast harcerze uczyli się życia Wikingów.

Ferie po Harcersku w Rumi

Harcerskie ferie odbyły się w Domu Harcerza od 15.02 do 21.02.2016 r. a brało w nich udział ponad 100 zuchów i harcerzy z Rumi. Program w tym roku był bardzo bogaty w różnego rodzaju zajęcia dostosowane do wieku uczestników

Uczniowskie teatry czekają na głosy

Dwie olsztyńskie grupy mają szansę na triumf w Internetowym Przeglądzie Uczniowskich Zespołów Teatralnych. Głosować można do końca miesiąca.

Rodzice w szkole

Gdzie leży granica między partnerstwem, a momentem, w którym rola rodzica z partnera, przeradza się w postać intruza w szkole?

I bal karnawałowy dla zuchów w Rumi

I Bal Karnawałowy dla zuchów z naszego hufca odbył się w Domu Harcerza 29.01.2016 od 18 do 20 . Frekwencja dopisała wyśmienicie, gdyż na balu zjawiło się ponad 100 uczestników przebranych w różnorodne stroje

Kolejny sukces olsztyńskiej szkoły

Sprzęt multimedialny za najlepszą reklamę społeczną promującą wiedzę o żywności wygrał Zespół Placówek Edukacyjnych. Szkoła brała udział w programie "Przyszłość na talerzu".

„mały uczeń PIERWSZA KLASA”

Urząd Miasta znajduje się w końcowej fazie opracowywania pakietu rozwiązań pn. „mały uczeń PIERWSZA KLASA”, skierowanego do rodziców najmłodszych mieszkańców Szczecina. Dzięki niemu rodzice otrzymają informacje niezbędne przy podejmowaniu decyzji o wyborze ścieżki edukacyjnej ich dzieci.

Białystok - Nagrodzeni gimnazjaliści

Grupa uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 23 w Białymstoku – wśród finalistów ogólnopolskiego konkursu „Projekt z klasą”. Młodzież otrzymała nagrodę za projekt zatytułowany „Nastoletni rodzice”

Absurdy polskiej edukacji

Jednym z absurdów są tzw. opinie o zaburzeniach w nauce wydawane przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne, które władne są wydawać kwity poświadczające dysleksję, dysortografię, dysgrafię, czy kuriozum dyskalkulię (zaburzenia uczenia się matematyki), bądź nawet stwierdzające trudności w nauce historii i wos-u... Zanim narażę się na ataki, wszystkich tych mądrych głów, które potężne tomy napisali na ten temat oraz niejedną pracę naukową, pragnę zadać jedno pytanie, nad którym niech każdy się zastanowi.

Nauczyciele Europy w Łodzi

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Króla Władysława Jagiełły uczestniczy w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), który koordynowany jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). Projekt, który zatytułowano „Zostać Nauczycielem Europy", realizowany jest przez 12 pedagogów tej placówki.

Absurdy polskiej edukacji

Nie od dziś wiadomo, że system edukacji w Polsce powinien przejść gruntowe zmiany. Jak widać wiedza o tym fakcie jest powszechna. Świadomość istniejącego problemu głęboka, a chęci naprawy tej sytuacji są szczere i godne podziwu. Problem polega jednak na tym, że próby zmiany edukacyjnej rzeczywistości, kończą się w dużej części na trzech pierwszych zdaniach, a dokonywane „reformy” są jak widok, raptem kilku wysepek oblewanych przez wody oceanu bylejakości

70 LAT SZKOŁY NA TARGOWEJ w TORUNIU

Jubileusz 70-lecia świętowała w piątek, 15 stycznia Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Toruniu.

Tańce, koktajle i biżuteria z filcu, czyli ferie w poznańskich szkołach

Laboratorium Wyobraźni, szukanie fraktali czy robienie kolczyków dla mamy - mali poznaniacy, którzy podejmą męską decyzję spędzenia ferii bez komputera, będą mieć trudności z podjęciem innej decyzji - decyzji, gdzie się bawić... Poznańskie szkoły przygotowały bowiem bardzo bogatą ofertę zajęć, warsztatów, wycieczek i zabaw.

“4-ty Szkolny Patrol” w Katowicach

W ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 8 stycznia 2016 r. Sztab Elementarz wraz ze swoimi wolontariuszami - uczniami Gimnazjum nr 18 im. J. Nowary w Katowicach organizuje “4-ty Szkolny Patrol”. Głównym elementem wydarzenia jest inscenizacja zdarzenia masowego na placu szkolnym z udziałem strażaków z OSP Kostuchna. Założeniem ćwiczeń jest nauka udzielania pierwszej pomocy, ewakuacji i zabezpieczania rannych.

Stypendia „Solidarności” dla uczniów ze SP im. Bohaterów Grudnia ’70

Uroczyste wręczenie stypendiów z Funduszu Stypendialnego NSZZ „Solidarność” dla uzdolnionych i aktywnych uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie koło Pruszcza Gdańskiego nastąpiło 18 grudnia podczas szkolnej akademii poświęconej zbrodni Grudnia ’70.

Alfredy 2015 w Gimnazjum nr 63 rozdane!

Nagrody Nobla, najbardziej prestiżowe na świecie przyznawane są w Szwecji i Norwegii raz do roku. Król szwedzki wręcza laureatom - poza dyplomem i uściskiem dłoni- po 10 milionów koron szwedzkich, co stanowi równowartość około czterech i pół miliona złotych polskich. Jest się o co bić. Ale chociaż w Gimnazjum nr 63 w Poznaniu imienia laureatów nagrody Nobla coroczne nagrody nie mają wymiaru finansowego, to starających się o nie jest bardzo wielu. W tegorocznej edycji tych wyróżnień, zwanych czule Alfredami, ogłoszono już zwycięzców!

Uczniowie uczcili 140. rocznicę urodzin swojego patrona - Jarogniewa Drwęskiego

Najważniejsze w tej uroczystości są występy dzieci. Zwłaszcza, gdy tak dumnie śpiewają zwrotkę hymnu narodowego, w której mowa o Poznaniu - w ten sposób, nie kryjąc zachwytu, rozpoczął swoje wystąpienie prof. Waldemar Łazuga, kierując słowa do uczniów Szkoły Podstawowej nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego. Dzisiaj świętowali oni 140. rocznicę urodzin patrona szkoły.

Sieć może być bezpieczna

O tym, że w Internecie warto zachować szczególną ostrożność, wie coraz więcej coraz młodszych olsztynian. W Multicentrum podsumowano projekt "(Nie)Bezpieczna sieć".

Granty oświatowe rozdane w Bydgoszczy.

W poniedziałek (7 grudnia) w Pałacu Młodzieży odbyła się uroczystości wręczenia integracyjnych grantów oświatowych. Jednym z działań określonych w „Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013 – 2020” jest działanie polegające na wspieraniu uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i trudnej sytuacji materialnej. Zaproponowany podział środków uwzględnia równomierne objęcie wsparciem uczniów i wychowanków o specjalnych potrzebach edukacyjnych z całego obszaru Bydgoszczy, ze wszystkich szkół z oddziałami integracyjnymi, dla których organem prowadzącym jest Miasto Bydgoszcz. Wysokość środków finansowych przyznanych jednostkom oświatowym, zgodnie z sugestiami dyrektorów tych placówek, uzależniona została od liczby oddziałów integracyjnych funkcjonujących w danej szkole.

Zielone Patrole na tropie przygody

Zielone Patrole” uczestniczyły w tradycyjnej grze miejskiej HIT Historia i Tradycja Kielc”, którą w sobotę, 5 grudnia, zorganizował Związek Harcerstwa Polskiego, Hufiec Kielce-Miasto oraz Urząd Miasta Kielce Wydział Środowiska. Ubrani w czapki św. Mikołaja i rogi renifera przemierzali centrum Kielc

STOP AGRESJI I PRZEMOCY W SZKOLE

Ponad 1,3 tys. uczniów z toruńskich szkół wzięło udział w programie profilaktyczno – edukacyjnym „Agresja i przemoc w szkole”. Zajęcia były realizowane w listopadzie przez strażników miejskich ds. profilaktyki z Torunia. Adresatami spotkań byli uczniowie z klas IV – VI szkół podstawowych.

Sportowe talenty na młodzieżowej gali

Wczoraj (1 grudnia, wtorek) w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyła się Krakowska Gala Sportu Młodzieżowego. Podczas spotkania podsumowano miejskie programy sportowe jak również współzawodnictwo sportowe w roku szkolnym 2014/2015. We wszystkich zawodach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży wzięło udział około 30 tysięcy uczniów krakowskich szkół. W wydarzeniu wziął udział Janusz Kozioł, Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Sportu.

VI Międzyszkolna Spartakiada zdrowego trybu życia z cyklu „Być zdrowym – to modne!”

W dniach 19 – 20 listopada 2015 roku odbyła się VI Międzyszkolna Spartakiada zdrowego trybu życia z cyklu „Być zdrowym – to modne!” skierowana do dzieci z IV klas – reprezentantów szkół podstawowych z terenu miasta Opola, której organizatorami byli: • Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola, • Opolski Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu, • Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Opolu. W Spartakiadzie wzięło udział 17 szkół podstawowych z terenu miasta Opola.

125-lecie Szkoły Podstawowej nr 58

Spotkania z podróżnikami, wystawy najstarszych pamiątek szkoły, gry dydaktyczne "Kukuczka Tour", drzwi otwarte oraz liczne uroczystości, w których biorą udział uczniowie, absolwenci, nauczyciele, dyrektorzy, przedstawiciele instytucji publicznych oraz sympatycy szkoły - m.in. w taki sposób Szkoła Podstawowa nr 58 w Poznaniu obchodzi swoje 125-lecie.

Gimnazjum z własną galerią sztuki

Wystawa prac niezwykłego artysty zainaugurowała działalność równie niezwykłej galerii: prace Pawła Nowaka, ucznia klasy Ib Gimnazjum nr 41, od 25 listopada można oglądać w nowej poznańskiej przestrzeni do prezentowania sztuki - Galerii 41.

VI Międzyszkolna Spartakiada zdrowego trybu życia z cyklu „Być zdrowym – to modne!”

W dniach 19 – 20 listopada 2015 roku odbyła się VI Międzyszkolna Spartakiada zdrowego trybu życia z cyklu „Być zdrowym – to modne!” skierowana do dzieci z IV klas – reprezentantów szkół podstawowych z terenu miasta Opola, której organizatorami byli: • Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola, • Opolski Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu, • Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Opolu.

Doradcy zawodowi w łódzkich gimnazjach

W gimnazjum przy ul. Kaliskiej odbyło się pierwsze w cyklu spotkań uczniów z doradcami zawodowymi. - Rozpoczynamy w ten sposób kolejną edycję Ucz się w Łodzi! - zapowiedział wiceprezydent Tomasz Trela.

Jubileusz 40-lecia Szkoły Podstawowej nr 117

W czwartek, 19 listopada Szkoła Podstawowa nr 117 im. Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej obchodziła jubileusz 40–lecia. W uroczystości wzięli udział uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i absolwenci. Miasto Kraków reprezentowała Katarzyna Cięciak, Zastępca Prezydenta ds. Edukacji i Sportu.

Amerykański School Bus w SP 29!

Jest żółty, bardzo bezpieczny i waży 16 ton. Każdy, choć raz, widział taki autobus na amerykańskich filmach. Teraz School Bus marki Thomas Bus będzie przywoził i odwoził dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 29 w Gdańsku. Kupiła go Fundacja Familijny Poznań, która jest operatorem szkoły na Miałkim Szlaku. Autobus przyjechał do Gdańska z amerykańskiego Baltimore –najpierw do Niemiec na promie, a następnie – już o własnych siłach - do grodu nad Motławą

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

3 listopada w Zespole Szkół nr 13 już po raz szesnasty gościliśmy uczestników Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii dla uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych z Gorzowa i okolic.

Maria Skłodowska - Curie patronem Gimnazjum nr 2

"Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko rozumieć" - te słowa wypowiedziane przez Marię Skłodowską - Curie były mottem uroczystości, która odbyła się w Gimnazjum nr 2, mieszczącym się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 27 w Kielcach

Smok Barbakus rozpoczął służbę w Dworku Białoprądnickim

W Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” ruszył organizowany przez Straż Miejską cykl edukacyjnych spotkań dla najmłodszych pod nazwą „Akademia Barbakusa”. W zajęciach wzięło udział kilkadziesiąt dzieci, które nie tylko dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po mieście, ale również otrzymały kolorowe odblaski.

Nagrodzeni za doping w Krakowie

Kto najlepiej motywuje sportowców? Oczywiście wierni kibice! Trzy krakowskie Szkoły Podstawowe: nr 1, nr 5 i nr 12 zostały nagrodzone za zorganizowanie punktów dopingu podczas tegorocznego 14. PKO Cracovia Maraton. W czwartek (8 października) w Zarządzie Infrastruktury Sportowej dyrektorzy wyróżnionych szkół otrzymali laptopy, ufundowane przez Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

„Dukaty Decjusza 2015” – projekt edukacyjny dla szkół podstawowych

Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza do udziału w programie edukacyjnym pod nazwą „Dukaty Decjusza” adresowanym do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z klas IV-VI z małych miejscowości województwa małopolskiego.

Skrzydlaty Eksperyment Ziemi - wystawa prac

W najbliższy wtorek 6 października w Galerii Prezydenckiej otwarta zostanie wystawa prac plastycznych laureatów i uczestników XVI edycji konkursu geologiczno-środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem "Skrzydlaty Eksperyment Ziemi".

SZKOŁA OD 70 LAT w TORUNIU

Już od 70 lat w Toruniu funkcjonuje Szkoła Podstawowa Nr 10 przy ul. Bażyńskich 30/36. Uroczysty jubileusz odbędzie się 2 października 2015 r. w godz. 10.00 - 11.30.

Odmieniona Szkoła Podstawowa nr 24 wkroczyła w nowy rok szkolny

W piątek, 25 września odbyło się oficjalne otwarcie zaadaptowanych i odremontowanych pomieszczeń przeznaczonych na potrzeby Szkoły Podstawowej nr 24 w Krakowie. To dobra wiadomość dla uczniów i nauczycieli, ponieważ zyskali oni niemal 1000 m² nowej przestrzeni do nauki i zabawy. W uroczystym przecięciu wstęgi wzięła udział Katarzyna Cięciak, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu.

Jestem Mocarzem nie potrzebuję dopalaczy

W październiku ruszy projekt „Jestem Mocarzem nie potrzebuję dopalaczy” skierowany do uczniów szczecińskich gimnazjów. Stowarzyszenie Sztuka TAK! z siedzibą w Szczecinie wychodzi naprzeciw obecnym problemom z jakimi zderza się młodzież, a mianowicie ‘dopalaczom’, organizując serię spotkań profilaktyczno-edukacyjno-informacyjnych na terenie Szczecina.

Młodzież w akcji "Sprzątanie Świata"

Mieszkańcu szanuj swoje środowisko!” - pod takim hasłem Komenda Straży Miejskiej w Kielcach zorganizowała tegoroczne obchody „Sprzątania Świata”. W kampanii wzięło udział 270 uczniów 10 kieleckich szkół oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Gdańsk - Piechotą, rowerem, na rolkach okrążyli Ziemię!

Zakładanym na początku kampanii celem było przebycie w ciągu 30 dni dystansu dookoła Ziemi, czyli 40 0075 km. Tymczasem entuzjazm uczestników „Bitwy na kilometry” sprawił, że cel ten osiągnięty został już w połowie piątego dnia jej trwania! Pieszo, rowerami, na hulajnogach i rolkach przebyli dystans równy obwodowi Ziemi! Wygląda więc na to, że dzięki dzielnym uczestnikom, Gdańsk nie poprzestanie na jednokrotnym okrążeniu naszej planety.

INTERNETOWE ZAGROŻENIA-„Child Grooming”

Czym jest „Child Grooming” oraz jakie zagrożenia czekają na dzieci w Internecie, dowiedzieli się rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Toruniu.

Dookoła Ziemi w 30 dni, czyli Bitwa na kilometry

Trzy gdańskie szkoły podjęły się zadania okrążenia Ziemi w przeciągu zaledwie 30 dni. Piechotą, na rolkach, rowerze, czy hulajnodze - dzieci, ich rodziny oraz nauczyciele będą „zdobywać” cenne kilometry w drodze do szkoły i nie tylko. Zabawę uatrakcyjni codzienne losowanie voucherów do parku linowego i na ściankę wspinaczkową. A wszystko to w ramach „Bitwy na kilometry” - pilotażowej kampanii projektu Switch, zorganizowanej przez Miasto Gdańsk, w partnerstwie z brytyjską agencją Intelligent Health.

Inauguracja klasy dla dzieci z zespołem Downa w Gdańsku

W Szkole Podstawowej nr 57 w Gdańsku zainaugurowano dziś niezwykły oddział przedszkolny, w którym uczyć się będzie aż siedmioro uczniów z zespołem Downa. W inauguracji wziął udział zastępca prezydenta ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk.

W Bydgoszczy zabrzmiał pierwszy dzwonek

Ponad 38 tysięcy uczniów w szkołach oraz 4,5 tysiąca dzieci w przedszkolach lub oddziałach przedszkolnych rozpoczęło rok szkolny 2015/2016.

Przygotowania w Opolu do rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016

Koniec sierpnia to okres intensywnych przygotowań do rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego. Wydział Oświaty każdego roku organizuje seminarium dla dyrektorów jednostek oświatowych miasta Opola. Tegoroczne seminarium, które odbyło się 24 sierpnia w auli Zespołu Szkół Mechanicznych, miało wyjątkowy charakter, ponieważ w pierwszej części spotkania ślubnie złożyli nowo-mianowani nauczyciele.

PRZED PIERWSZYM DZWONKIEM w TORUNIU

Blisko 29 tysięcy uczniów rozpocznie 1 września w Toruniu rok szkolny 2015/2016.Łączna liczba uczniów w szkołach dla dzieci i młodzieży zwiększyła się w Toruniu o 466 osób i wynosi obecnie 28747. Liczba uczniów szkół podstawowych wzrosła o 1096. Wiąże się to z objęciem obowiązkiem szkolnym połowy rocznika dzieci urodzonych od lipca do grudnia 2008 r. oraz całego rocznika 2009. Jest to jednak ostatni rok, kiedy nabór do szkół podstawowych będzie zwiększony w ten sposób. Jednocześnie o 244 zmniejszyła się liczba dzieci w oddziałach przedszkolnych w tych samych szkołach. Nadal utrzymuje się tendencja spadkowa liczby uczniów w szkołach ponadgimnazjalnych (241 uczniów mniej).

STRAŻ MIEJSKA w TORUNIU DLA SZKÓŁ

Z dużym zainteresowaniem spotkała się tegoroczna oferta edukacyjno-profilaktyczna przygotowana przez Straż Miejską dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Miasta Toruń. Zaledwie w ciągu kilku godzin naboru zostały zajęte wszystkie terminy zajęć skierowanych dla przedszkoli i szkół podstawowych. Są jeszcze wolne miejsca dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz szkolenia specjalistyczne dla rodziców i nauczycieli.

Poszukiwany najzdrowszy sklepik szkolny w Krakowie

Owoce zamiast chipsów, świeże sałatki, kanapki zamiast słodyczy, soki i woda mineralna? Coraz więcej krakowskich szkół oferuje uczniom pełnowartościowe produkty. Pełnomocnik PMK ds. Rodziny oraz Stowarzyszenie Bank Żywności w Krakowie we współpracy z Krakowską Wyższą Szkołą Promocji Zdrowia organizują konkurs „Najzdrowszy sklepik szkolny w Krakowie”. W konkursie mogą wziąć udział dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów oraz ajenci sklepików szkolnych. Konkurs rozpocznie się 1 września i potrwa do 8 grudnia. Zgłoszenia można będzie składać do 20 listopada.

Oddział międzynarodowy w Opolu

W Opolu w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 20 im. Jana Dobrego przy ul Grudzickiej został utworzony oddział międzynarodowy. Jest to odpowiedź władz miasta na sukcesywnie wzrastające zapotrzebowanie na kształcenie w języku angielskim i innych językach obcych, wynikające z nasilającego się zjawiska migracji ludności związanego między innymi z inwestowaniem kapitału zagranicznego w naszym regionie i mieście. Potrzeba utworzenia w Opolu takiego oddziału wynikała z konieczności zapewnienia odpowiednich warunków kształcenia dzieciom inwestorów zagranicznych oraz innych cudzoziemców mieszkających wraz z rodzinami na terenie naszego regionu, w ramach wykonywanej pracy.

Wakacje z kulturą w Łodzi

W Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych odbyła się konferencja, dotycząca letnich półkolonii twórczych dla gimnazjalistów. Głównym celem akcji jest pokazanie dzieciom sposobów na spędzanie wakacji w mieście bez używek. Dzieci, oprócz udziału w warsztatach zajęciowych z tańca, muzyki czy plastyki, mogą skorzystać z pomocy psychologa. Goście konferencji mogli również zobaczyć, jak wyglądają warsztaty taneczne z udziałem DJ-ów.

Zielone Patrole u prezydenta Kielc

Przez tydzień podróżowali po Niemczech, niemal codziennie byli w innym miejscu. Wrócili cali, zdrowi, zadowoleni. To trzy Zielone Patrole z kieleckich Szkół Podstawowych nr 5, 20 i 28, zwycięzcy siódmej edycji konkursu, organizowanego przez prezydenta Kielc. Po przyjeździe mieli okazję podzielić się wrażeniami wyprawy z Wojciechem Lubawskim oraz jego zastępcą Czesławem Gruszewskim. Wyjazd dla wielu z dzieci był pierwszym pobytem za granicą.

Zielone Patrole z Kielc - Kolejny dzień w Berlinie

Kielczanie, uczestnicy wycieczki, która jest główną nagrodą w konkursie ekologicznym, organizowanym przez przez prezydenta Kielc, zwiedzały wczoraj Berlin. Na początek miły akcent - życzenia urodzinowe - Bartosz Kumór z SP nr 28 miał swoje święto.

Zielone Patrole z Kielc dotarły do Berlina

Na wycieczkę do Niemiec, główną nagrodę tegorocznej edycji konkursu Zielony Patrol, udali się wczoraj rano członkowie zespołów z kieleckich Szkół Podstawowych nr 5, 28 i 20. Dzieci uśmiechnięte i zadowolone, jak same podkreślały, dojechały zdrowo i bezpiecznie. Podróż minęła w miłej atmosferze. przewodnik - Pan Cyprian opowiadał historie większych miast, przez które przejeżdżali. Niespodziankę miał Adam Chwastowski, któremu z okazji urodzin cały autokar zaśpiewał tradycyjne sto lat.

Gdynia - Nowoczesna sala gimnastyczna i kompleks boisk przy SP nr 6 „Budową Roku 2014”

Szkoła Podstawowa numer 6 w Gdyni „Budową Roku 2014” w konkursie Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Związek nagradza te inwestycje, które wyróżniają się oryginalnym i ciekawym rozwiązaniem architektonicznym. W tym roku, takim budynkiem okazała się sala gimnastyczna z łącznikiem przy placówce na Obłużu. Konkurs jest organizowany corocznie przez PZITB przy współudziale Ministerstwa Budownictwa oraz Głównego Nadzoru Budowlanego.

O naborze do łódzkich szkół

336 oddziałów klas pierwszych w Łodzi powstanie w roku szkolnym 2015/2016, wśród nich jest 15 oddziałów integracyjnych - dowiedzieli się dziś radni na posiedzeniu Komisji Edukacji Rady Miejskiej. Spotkanie poświęcono głównie tematowi dotyczącemu naboru do szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Po raz pierwszy w tym roku nabór do dwóch pierwszych rodzajów placówek był prowadzony elektronicznie.

Rowerowy Maj 2015 w Gdańsku. Znamy zwycięzcę

Szkoła podstawowa nr 83 w dzielnicy Kokoszki zdobyła tytuł Najbardziej Rowerowej Szkoły 2015 roku w Gdańsku. Prawie 90% uczniów tej szkoły dojeżdżało na zajęcia rowerami, hulajnogami, deskorolkami lub na rolkach. W skali miasta wskaźnik ten przekroczył 60%. 14 czerwca w SP 83 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie rowerowej rywalizacji szkół.

Znamy zwycięzców VII Konkursu "Zielony Patrol" w Kielcach

Rozstrzygnięty został konkurs prezydenta miasta Kielce "Zielony Patrol". Na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych zespołów, które wzięły udział w tegorocznej akcji. Prezydent Wojciech Lubawski wręczył nagrody główne, którymi w tym roku są wycieczki do Niemiec

W Gorzowie mamy Ambasadę Szkolnych Wynalazców

Szkoła Podstawowa nr 4 otrzymała tytuł Ambasady Szkolnych Wynalazców za aktywne rozwijanie dziecięcej kreatywności i twórczego myślenia, a jej uczennica – Julia Bobin – została laureatką w kategorii gra planszowa lub komputerowa.

Z radością informujemy o wielkim wrocławskich uczniów szkół na Światowej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination w Stanach Zjednoczonych.

Drużyna z Gimnazjum nr 13 otrzymała Nagrodę Specjalną im. Leonarda da Vinci, reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 63 obronili ubiegłoroczne III miejsce, a drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 zajęła wysokie X miejsce. To najlepsze drużyny z Polski.

O bezpieczeństwie na rowerze w gdyńskich szkołach

Ruszyła wspólna akcja Straży Miejskiej oraz stowarzyszeń Rowerowa Gdynia i In gremio, adresowana do dzieci z klas 4-6 gdyńskich podstawówek. Do końca czerwca w placówkach zorganizowane zostaną specjalne szkolenia - pakiet obejmuje nie tylko wiedzę dotyczącą podstawowych przepisów prawnych, znajomość znaków drogowych, prawidłowego wyposażenia roweru, ale też ciekawostki, przykłady dobrych praktyk i niekonwencjonalne podejście do roweru jako środka lokomocji.

Rowerowy maj na półmetku – ponad 50% uczniów wybrało rowery!!!

Rowerowy Maj bije kolejne rekordy!!! Ponad 10 000 uczniów i przedszkolaków dojeżdża na zajęcia rowerami, hulajnogami, deskorolkami lub na rolkach - to 6 razy więcej niż w ubiegłym roku, a kampania cały czas trwa!!!

Rowerem i hulajnogą po Bieńczycach w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 104 organizuje przejażdżkę rowerową po dzielnicy Bieńczyce. Rajd organizowany w ramach projektu STARS (Program Inteligentna Energia dla Europy) odbędzie się w sobotę, 16 maja.

Tysiące rowerów pod gdańskimi podstawówkami!

Organizowana przez Miasto Gdańsk kampania Rowerowy Maj sprawiła, że Gdańsk przypomina obecnie bardziej holenderskie miasto w szczycie sezonu, niż polskie - wiosną. Od początku maja pod gdańskimi podstawówkami i przedszkolami parkuje imponująca liczba rowerów. Rekordowa liczba rowerów i hulajnóg parkuje codziennie pod szkołą podstawową nr 12 na gdańskim Ujeścisku – na dwóch kółkach dojeżdża tu blisko 50 procent uczniów!

Uroczystości szkolne w Choczewie

Uroczystości 10-cio lecia nadania Zespołowi Szkół w Choczewie imienia Unii Europejskiej oraz obchody 70 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej odbyły się 8 maja. /Fotorelacja/

Młodzi szczypiorniści nie boją się sięgać gwiazd!

Ostatniego dnia kwietnia w hali sportowej Com Com Zone odbył się kolejny turniej w ramach programu sportowego „Szczypiornista Szkoła". Wydarzenie było połączone z uroczystą inauguracją programu „Nie bój się sięgać gwiazd", którą uświetniły największe gwiazdy polskiej piłki ręcznej. Z dziećmi spotkali się m.in. reprezentanci Polski w piłce ręcznej: Andrzej Rojewski, Piotr Chrapkowski oraz Kamil Syprzak.

Pięćdziesiąt pięć stypendiów w Elblągu

31 marca po południu w sali 301 Urzędu Miejskiego, pięćdziesiąt pięć uczniów i uczennic, w obecności rodziców i pedagogów, otrzymało stypendia na wyrównywanie szans edukacyjnych za wyniki w nauce osiągnięte w gimnazjum. Stypendia przyznawane są po spełnieniu odpowiedniego kryterium dochodowego i uzyskaniu średniej ocen 4,3. Stypendia wręczyli Bogusław Milusz wiceprezydent Elbląga oraz Barbara Dyrla dyrektor Departamentu Społecznego.

Sześciolatek w szkole – i co dalej?

W czwartek (26 marca) w krakowskim magistracie odbyła się konferencja „Sześciolatek w szkole i co dalej? Młodszy uczeń na progu II etapu edukacyjnego". W spotkaniu, odbywającym się pod honorowym patronatem Katarzyny Cięciak, Zastępcy Prezydenta ds. Edukacji i Sportu wzięli udział nauczyciele, dyrektorzy szkół i pedagodzy. Organizatorem spotkania była Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 4 i Urząd Miasta Krakowa.

Rozgrywki szachowe w Warszawie – rozpoczęte

W piątek, 20 marca, rozpoczął się dzielnicowy etap rozrywek w ramach warszawskiego, międzyszkolnego turnieju szachowego. Organizatorami turnieju dla ponad 400 uczniów uczących się w stołecznych szkołach podstawowych są m.st. Warszawa i Polski Związek Szachowy.

Minister Edukacji Narodowej w Pozytywnej Szkole Podstawowej

Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska odwiedziła w piątek Pozytywną Szkołę Podstawową w Kokoszkach - najnowocześniejszą placówkę publiczną w Trójmieście, której operatorem jest podmiot niepubliczny. - Śledziłam jej losy już od dawna. To szkoła, gdzie rozwija się skrzydła, a nie podcina - mówiła. - Przyjechałam zobaczyć na czym polega jej fenomen.

Nabór gimnazjów do 6. edycji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku

Już ponad 15 tysięcy gdańskich gimnazjalistów wzięło udział w Programie Edukacji Morskiej. Tymczasem rozpoczął się nabór do 6. edycji Programu.W rejsach po Kanale Portowym i Zatoce Gdańskiej mogą wziąć udział uczniowie klas pierwszych gimnazjów. Zapisy chętnych szkół prowadzone są telefonicznie pod nr 58 323 67 52 oraz mailowo aleksandra.kulik@gdansk.gda.pl.

Kamizelki odblaskowe dla uczniów w Łodzi

Chcemy, by kamizelki odblaskowe były w każdej łódzkiej podstawówce - mówi radny Marcin Zalewski. Przygotował on projekt uchwały Rady Miejskiej, w którym proponuje by Prezydent Miasta znalazła pieniądze w budżecie Miasta na zakup dla łódzkich szkół podstawowych po 50 kamizelek odblaskowych. Radny jest zdania, że ten zakup sprawi, iż dzieci - uczniowie klas I-III szkól podstawowych - będą mogły bezpiecznie wychodzić na zajęcia poza teren szkoły.

Rodzinne ferie w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu

Pokazy, warsztaty dla dzieci czy projekcje filmowe - to tylko część z wielu atrakcji, przygotowanych na czas ferii w placówkach Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Halowej Lekkoatletyce

W hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Halowej Lekkoatletyce. W rywalizacji wzięło udział ponad 180 zawodników i zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego. Młodzi lekkoatleci zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu sportowego ufundowanego przez Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta.

Edukacja dla szkół i przedszkoli w Bramie Poznania

Zajęcia warsztatowe, terenowe i wiedza połączona z oglądaniem ekspozycji - Brama Poznania wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dzieci oraz młodzieży i organizuje szereg atrakcji, które są doskonała opcją na spędzenie wolnego czasu.

Gimnazjum nr 8 laureatem konkursu „Kulinarni Odkrywcy”

Zespół z Opola stanął na podium ogólnopolskiego konkursu „Kulinarni Odkrywcy”. W tym wyjątkowym, filmowym konkursie, dzieci przeprowadziły najlepszy kulinarny eksperyment – przekonywały do nauki gotowania i zdrowego odżywiania. Wśród najlepszych znalazł się film zespołu „Retro Queen” z Gimnazjum nr 8 w Opolu, który został laureatem regionalnym. Młodzi Kulinarni Odkrywcy zmierzyli się z kilkuset szkołami z całej Polski i wywalczyli nowoczesny sprzęt multimedialny dla swojej placówki.

GIMNAZJALIŚCI W RADZIE MIASTA TORUNIA

W fotelach radnych Torunia zasiadła młodzież z Gimnazjum nr 29 w Toruniu. Pierwszoklasiści wraz z opiekunką w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie odwiedzili siedzibę toruńskiej rady miasta i spotkali się z jej przewodniczącym Marcinem Czyżniewskim. Przewodniczący Rady Miasta przedstawił problematykę i zagadnienia związane z funkcjonowaniem toruńskiego samorządu. Młodzież zapoznała się z biografiami Honorowych Obywateli Miasta Torunia, których działalność i zaangażowanie na rzecz miasta i jego mieszkańców wpłynęła w istotny sposób na jego obecny wizerunek.

Ferie w Olsztynie nie będą nudne!

W poniedziałek, 26 stycznia w Województwie Warmińsko-Mazurskim rozpoczną się ferie zimowe. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach potrwa do 6 lutego. Jak co roku w tym czasie, na terenie miasta będą odbywały się zajęcia rekreacyjno – sportowe oraz półzimowiska dla dzieci i młodzieży szkolnej. Zapraszamy do aktywnego spędzenia ferii!

Gdyński konkurs "Pokonaj Smoga" rozstrzygnięty

W czwartek 22 stycznia 2015 roku w Centrum Nauki EXPERYMENT odbył się finał konkursu „Pokonaj Smoga" organizowanego przez Samodzielny Referat ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni, skierowany do uczniów klas: trzecich, czwartych, piątych oraz szóstych gdyńskich szkół podstawowych.

Rozpoczęły się zapisy na bezpłatne zajęcia do kolejnej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego

Rozpoczęły się zapisy na bezpłatne zajęcia do kolejnej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego prowadzonego przez WSIiZ. W poprzednich uczestniczyło ponad 500 uczniów klas 5 i 6. - W najnowszej edycji rozdamy ponad 120 indeksów. Nabór kończy się 1 lutego. Pierwsze zajęcia odbędą się 26 marca. Uczestnictwo jest bezpłatne. Formularz zapisów i szczegółowe informacje na temat programu zajęć w WSIiZ, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na stronie www.uniwersytet-dzieciecy.pl – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Ferie w Poznaniu

Warsztaty teatralne, fotograficzne, zajęcia taneczne i sportowe - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na wszystkich uczniów, którzy już niebawem rozpoczną swoje zimowe ferie. W tym roku przerwa w nauce potrwa od 16 lutego do 1 marca.

Ferie w Gdańsku 2015

2 lutego w województwie pomorskim rozpoczynają się ferie zimowe. Propozycje w ramach akcji "Zima w mieście" są w tym roku naprawdę wyjątkowe. Oferta zajęć w gdańskich szkołach została przygotowana tak, by zajęcia odbywały się w każdej dzielnicy! Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w akcji „Basen za zeta”, czy zimowej szkole ratownictwa. Wielką atrakcją ferii będzie za pewne otwarty 30 stycznia Wydział Zabaw ECS!

Konkurs "Pokonaj Smoga" rozstrzygnięty

W czwartek 22 stycznia 2015 roku w Centrum Nauki EXPERYMENT odbył się finał konkursu „Pokonaj Smoga" organizowanego przez Samodzielny Referat ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni, skierowany do uczniów klas: trzecich, czwartych, piątych oraz szóstych gdyńskich szkół podstawowych.

Aktywna Warszawa podczas „Zimy w mieście”

Dla wszystkich dzieci, które nie wyjeżdżają z miasta podczas ferii zimowych, Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA przygotowało szereg aktywności sportowych. Każdy z ośrodków SCS AW przygotował specjalną ofertę zajęć dla młodzieży.

Zima ze Strażą Miejską w Warszawie

Poprawa bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku – to podstawowe założenie programu „Zima ze Strażą Miejską” realizowanego w ramach warszawskiej akcji „Zima w mieście”. W trakcie najbliższych dwóch feryjnych tygodni strażnicy prowadzić będą specjalne zajęcia z uczniami.

Nagrody za choinkę

Najpiękniejszą choinkę na ulicy Piotrkowskiej przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 34 mieszczącej się w Łodzi przy ul. Ćwiklińskiej 9. Dziś w tej placówce odbyło się uroczyste przekazanie nagród za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie przygotowanym przez Inicjatywę „Żywa Piotrkowska".

SP nr 51 w Lublinie zebrała "Górę grosza"

Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie uzyskała I miejsce w województwie lubelskim a III w Polce w Ogólnopolskiej Akcji "Góra Grosza 2013". Uczniowie zebrali około 100 kg drobnych monet, a środki o wartości ponad 2 tys. zł. zostały przeznaczone na pomoc zawodowym rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka.

Młodszy uczeń w szkole – działania Krakowa

We wrześniu br. do pierwszych klas szkół podstawowych obowiązkowo pójdą wszystkie sześciolatki. Nie jest to jednak pierwszy rok, w którym młodsze dzieci rozpoczynają naukę w szkole. W obecnym roku szkolnym w klasach pierwszych uczy się ok. 2500 sześciolatków, młodsze dzieci z wcześniejszych roczników kontynuują natomiast naukę w klasach drugich, trzecich i czwartych. Praca z tymi dziećmi to ogromne wyzwanie dla kadry nauczycielskiej, dlatego Gmina Miejska Kraków od lat prowadzi działania przygotowujące nauczycieli do pracy z młodszymi dziećmi na każdym etapie ich nauki.

Szkoła im. Zenona Wasilewskiego

Szkoła Podstawowa nr 36 zyskała - decyzją Rady Miejskiej - imię Zenona Wasilewskiego. O nadanie imienia wystąpiły Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski. Szkoła pozostawała bez patrona od 1990 r., gdy zniesiono imię Tadeusza Zawadzkiego, działacza partyjnego Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Boisko przy SP nr 27 w Gdańsku - jak nowe

Zamiast asfaltowego - monitorowane boisko wielofunkcyjne z wyposażeniem, a do tego bieżnia, plac rekreacyjny i odnowione chodniki. Tak zmienił się krajobraz przy gdańskiej Szkole Podstawowej nr 27.

Międzyszkolna Spartakiada zdrowego trybu życia z cyklu „Być zdrowym – to modne!”

W dniach 27 – 28 listopada 2014 roku odbyła się V Międzyszkolna Spartakiada zdrowego trybu życia z cyklu „Być zdrowym – to modne!” skierowana do dzieci z IV klas – reprezentantów szkół podstawowych z terenu miasta Opola,

Jestem Fair w Łodzi

W UMŁ podsumowano IV edycję projektu edukacyjnego „Jestem Fair”, skierowanego do młodzieży szkół gimnazjalnych, nauczycieli wf oraz pedagogów, nauczycieli akademickich i studentów UŁ.

Spotkanie z Mikołajem w Elblągu

Mikołaj i dzieci, to zawsze emocjonalne spotkanie. Nie inaczej było wczoraj, kiedy w Teatrze im. Aleksandra Sewruka z Mikołajem spotkały się dzieci ze świetlic popołudniowych, które działają przy elbląskich szkołach podstawowych

TORUNIANKI W TURCJI

Dwie delegatki z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Toruniu (dyrektor Dorota Pesta i nauczycielka Małgorzata Łatkowska) w dniach 21–26 listopada 2014 r. odwiedziły w ramach programu Comenius turecką szkołę Ozel Silivri Fatih ilk ve Orta Okulu.

Dzieci wiedzą, jak trzymać formę. Finał konkursu w SP 34.

"Trzymaj formę" - konkurs pod takim hasłem zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 34 im. Adama Mickiewicza w Kielcach. Zainteresowanych nie brakowało. W przedsięwzięcie, organizowane wspólnie z placówką przez Referat Ochrony Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Kielce, włączyły się wszystkie klasy.

Walczyli o Złote Pióro

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny ,,O Złote Pióro" dla uczniów gorzowskich gimnazjów odbył się 2 grudnia w Zespole Szkół nr 13. Młodzież uczestnicząca w rywalizacji najpierw musiała zmierzyć się z niełatwym dyktandem oraz rozwiązać test ortograficzny.

XIII Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Olsztynie

Pięcioosobowe zespoły uczniów z siedmiu olsztyńskich gimnazjów wzięły w czwartek 27 listopada udział w XIII Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Olsztynie.

Globalnie w gorzowskiej ,,Szóstce"

W Zespole Szkół nr 6 w Gorzowie odbył się po raz pierwszy Tydzień Edukacji Globalnej (TEG), w którym udział wzięło łącznie 235 uczniów z klas 4-6 SP oraz 1-3 Gimnazjum. Tematem przewodnim Tygodnia Edukacji Globalnej 2014 było hasło ,,Edukacja dla Godności”. Celem Edukacji Globalnej jest przybliżenie społeczeństwu zagadnień dotyczących sytuacji uboższych krajów, jak również pokazanie wzajemnych zależności między Polakami a mieszkańcami krajów rozwijających się. Edukacja globalna powinna prowadzić do osobistego zaangażowania na rzecz walki z ubóstwem oraz włączenia się w proces budowania globalnego społeczeństwa opartego na zasadach solidarności, równości i współpracy.

Nowe boisko w Szczecinie

Zakończyła się budowa boiska sportowego wraz z placem zabaw przy Szkole Podstawowej nr 23 na ul. Mierniczej.

Nie ma edukacji bez relacji

Jarosław Szulski, uczestnik grupy ekspertów Ministra Edukacji pracującej nad nowym modelem szkoły, odwiedził we wtorek 25 listopada Warmię. Ten „niekonwencjonalny pedagog”, który wsławił się w Polsce swoim odbiegającym od przyjętych standardów pojmowaniem roli nauczyciela – wychowawcy w szkole, spotkał się z nauczycielami dwóch placówek edukacyjnych: niekomercyjnej, niepublicznej szkoły wiejskiej w Lamkowie oraz Niepublicznego Gimnazjum nr 11 w Olszynie

Ambitny Koszykarz – Ambitny Uczeń – Ambitny Człowiek

Katowickie stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy SP 27 wraz z grupą wolontariuszy „Basket Project" realizuje program szkoleniowo – edukacyjny pod nazwą „ Ambitny Koszykarz – Ambitny Uczeń – Ambitny Człowiek". Projekt dofinansowany jest przez Fundusz Inicjatyw Lokalnych „Śląskie Lokalnie".

Otwarcie zmodernizowanego Gimnazjum nr 2 w Elblągu

13 listopada nastąpiło oficjalne otwarcie Gimnazjum nr 2, zmodernizowanego dzięki projektowi termomodernizacji elbląskich szkół. Gmach szkoły, jak przed laty, uzyskał zielony kolor. Ostatni gruntowny remont budynku miał miejsce w 1979 roku.

Cztery pory roku w SP 153 w Łodzi

Laureatka konkursu „Moja wymarzona ekopracownia" - Szkoła Podstawowa nr 153 im. Marii Skłodowskiej - Curie, która w zeszłym roku obchodziła swoje 55-lecie, wzbogaciła się o multimedialną pracownię przyrodniczo-ekologiczną. Uroczystego otwarcia gabinetu nazwanego „Cztery pory roku" dokonał wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

Amerykański School Bus w gdańskiej SP 29!

Jest żółty, bardzo bezpieczny i waży 16 ton. Każdy, choć raz, widział taki autobus na amerykańskich filmach. Teraz School Bus marki Thomas Bus będzie przywoził i odwoził dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 29 w Gdańsku. Kupiła go Fundacja Familijny Poznań, która jest operatorem szkoły na Miałkim Szlaku. Autobus przyjechał do Gdańska z amerykańskiego Baltimore –najpierw do Niemiec na promie, a następnie – już o własnych siłach - do grodu nad Motławą

Patriotyczne kotyliony z najmłodszymi w Białymstoku

Jak co roku przed Narodowym Świętem Niepodległości prezydent Tadeusz Truskolaski wspólnie z dziećmi przygotowywał patriotyczne kotyliony. Tym razem z gościli go uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45

Szkoła z nauką języka hiszpańskiego w Bydgoszczy

W czwartek (6/11) odbyła się inauguracja roku szkolnego 2014/2015 w Bydgoskim Gimnazjum Klasycznym klasy dwujęzycznej z językiem hiszpańskim.Od 1 września 2014 r., po zaliczeniu w maju testu kompetencji językowych, do klasy I B Bydgoskiego Gimnazjum Klasycznego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 zostało przyjętych 30 uczniów do klasy dwujęzycznej hiszpańskiej. Uczniów chętnych do tej klasy było o wiele więcej, ale nie zaliczyli testu kompetencji językowych.

Mali siłacze na macie w Łodzi

Uczniowie ponad 20 łódzkich szkół wzięli udział w programie „Mali siłacze na maty", którego wielki finał odbył się 7 listopada w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi przy ul. Małachowskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Miasto Łódź. Program „Mali siłacze na maty" wspiera wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski, a senator RP Maciej Grubski objął tę imprezę patronatem honorowym.

O zdrowym odżywianiu i bezpieczeństwie w SP Nr 25 w Kielcach

W 4 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej Nr 25 w Kielcach przy ul. Jurajskiej 7 Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" wystawił spektakl lalkowy pt. "Przygody Piotrusia Mniamucha" o tematyce zdrowotnej: profilaktyki stomatologicznej dzieci, zdrowego odżywiania oraz bezpieczeństwa

Uczniowie SP 11 z wizytą u prezydenta Elbląga

Uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej nr 11 odwiedzili dziś (30 października) Urząd Miejski. Na trasie wycieczki po urzędzie znalazł się Departament Spraw Obywatelskich oraz sala sesyjna, w których uczniom towarzyszył prezydent Jerzy Wilk. Młodzi elblążanie obejrzeli także film promujący nasze miasto oraz otrzymali książeczkę opowiadającą historię naszego miasta.

„Książka w obiektywie czytelnika” - konkurs w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza uczniów kl. IV-VI szkół podstawowych i gimnazjum do udziału w konkursie fotograficznym „Książka w obiektywie czytelnika”. Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia, na którym znajdzie się książka. Przesyłane zdjęcia mogą być wykonane dowolnie, np. jako sleeveface (wykorzystujące elementy okładki książki), portretowe, w przestrzeni miejskiej, różnych sytuacjach: w szkole, pijąc herbatę lub kawę, czytając do poduszki lub jeszcze inne. Mile widziane będą również fotografie wykonane w bibliotece.

Uroczystości w trzech białostockich szkołach

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wziął udział w jubileuszu 35-lecia Szkoły Podstawowej nr 34, 20-lecia istnienia Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz święcie Szkoły Podstawowej nr 47 w Białymstoku

Bydgoszcz - Jubilatka z Leśnego

Szkoła Podstawowa nr 15, mieszcząca się przy ul. Czerkaskiej, obchodzi 60-lecie istnienia. W jubileuszowej gali uczestniczył prezydent Rafał Bruski.

50-lecie ,,Piętnastki" w Gorzowie

50. rocznicę powstania obchodzi Szkoła Podstawowa nr 15 w Gorzowie. Dziś jest to jedna z najbardziej rozwijających się placówek oświatowych w mieście.

50-lecie istnienia świętuje w tym roku Gimnazjum nr 21 im. Tony’ego Halika w Toruniu.

Uroczystości z tej okazji odbyły się w środę, 22 października w gmachu szkoły przy ul. Morcinka. Miasto reprezentowali na nich zastępca prezydenta Torunia Ludwik Szuba i przewodniczący Rady Miasta Torunia Marian Frąckiewicz, którzy z okazji jubileuszu podarowali placówce kamerę dla szkolnej telewizji oraz pamiątkową grafikę z Toruniem.

60 lat Zespołu Szkół nr 16 w Bydgoszczy

W czwartek (16 października) prezydent Rafał Bruski wziął udział w uroczystościach związanych z 60-leciem Zespołu Szkół nr 16 w Bydgoszczy. W skład Zespołu Szkół nr 16 wchodzi: Szkoła Podstawowa nr 16, Gimnazjum nr 29 i Młodzieżowy Dom Kultury nr 6. Przy Zespole Szkół nr 16 wybudowano plac zabaw dla dzieci w ramach projektu „Radosna Szkoła”. Koszt całkowity z dokumentacją projektową wyniósł 271 333 zł, dofinansowanie z budżetu państwa to 95 250 zł.

60 lat minęło w Bydgoszczy

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kochanowskiego w Bydgoszczy obchodzi 60-lecie istnienia. W uroczystościach zorganizowanych w piątek 10 października . wziął udział prezydent Rafał Bruski.

Cieplej w łódzkiej szkole

Prace remontowe w SP nr 169 w Łodzi, prowadzone były w ramach realizowanego projektu „Mia100 szkół" w okresie czerwiec - wrzesień 2014 r. Szkoła poddana została kompleksowej termomodernizacji, dzięki czemu budynek zyskał nie tylko na funkcjonalności, ale również na estetyce.

118 uzdolnionych uczniów otrzyma od Prezydenta Miasta Torunia stypendia na rok szkolny 2014/2015.

O przyznanie stypendium ubiegało się 122 uczniów, w tym siedmiu o stypendium I kategorii, 33 o stypendium II kategorii oraz 82 o stypendium III kategorii. Wnioski dotyczące 3 uczniów nie spełniły kryteriów, zaś 1 został wycofany. Prezydent dokonał wyboru stypendystów z list zawierających dane o osiągnięciach uczniów sporządzonych odrębnie dla każdej kategorii stypendium. Ocenie podlegały osiągnięcia uzyskane w roku szkolnym 2013/2014: w konkursach/olimpiadach przedmiotowych zwalniających ze sprawdzianu w klasie szóstej lub odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego lub maturalnego, wynikające ze świadectwa szkolnego: średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz ocena zachowania.

Nagrody dla utalentowanych uczniów w Bydgoszczy

W poniedziałek (29 września) Prezydent Rafał Bruski wręczył nagrody finalistom i laureatom konkursów i olimpiad przedmiotowych. Komisja rozpatrująca wnioski o przyznanie nagród dla uczniów i nauczycieli za szczególne osiągnięcia w olimpiadach i konkursach przedmiotowych przyznała nagrody 267 uczniom o łącznej wysokości 282.000 zł i 181 nauczycielom o łącznej wysokości 220.75 zł.

Sztandar dla SP nr 61 im. Bohaterów Westerplatte w Bydgoszczy

W czwartek (25.09) prezydent Rafał Bruski uczestniczył w uroczystości przekazania sztandaru Szkole Podstawowej nr 61 im. Bohaterów Westerplatte w Bydgoszczy. Nadanie sztandaru szkole to inicjatywa rodziców i pracowników placówki. Szkoła prowadzi ścisłą współpracę z rodzicami, czego efektem są liczne wspólne imprezy naukowe i sportowe. Czynnie do tych spotkań włączają się także mieszkańcy osiedla i rada osiedla Górzyskowo.

Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Buffalo dla uczniów rzeszowskich gimnazjów

W ubiegłym roku szkolnym odbył się konkurs wiedzy o naszym partnerskim mieście Buffalo dla uczniów rzeszowskich gimnazjów. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy Stowarzyszenia Miast Partnerskich Buffalo-Rzeszów w Buffalo (BRSC, Inc.) i polegał na napisaniu pracy w języku angielskim na wybrany temat dotyczący przeszłości, teraźniejszości bądź przyszłości miasta. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o naszym partnerskim mieście wśród rzeszowskiej młodzieży.

Dzieci z Torunia dla pokoju!

Dzieci z Torunia i Serbii połączyły się 19 września 2014 r. w wspólnym apelu o pokój na świecie – przez internet. W ten sposób nowoczesna technologia wspomogła obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju, którego ideą jest zgromadzenie dzieci i młodzieży mieszkających w różnych częściach naszego globu i wyrażenie przez nich wspólnego pragnienia pokoju oraz sprawiedliwości. Dzięki internetowi już po raz czwarty we wspólnym apelu o pokój wzięła udział młodzież z całego świata.

Zostać uczniem czy piratem w Łodzi?

Pierwsze oficjalne łódzkie pasowanie pierwszoklasistów na uczniów odbyło się w pasażu Schillera. W specjalnie przygotowanej pirackiej scenerii mianowania dokonała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Każdy maluch rozpoczynający w tym roku szkolną przygodę otrzymał pamiątkowy dyplom.

Promocja zdrowia w Toruniu

460 tysięcy złotych przeznaczyło miasto na realizację programu promocji zdrowia wśród dzieci i młodzieży z toruńskich szkół. Jego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia bez uzależnień, odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych.

Łódź - Komputery w nagrodę

Szkoła Podstawowa nr 34 zwyciężyła w konkursie pn. Szkoła nowoczesnych technologii - nowoczesna edukacja. W nagrodę otrzymała 25 tabletów Dell Venue. Będą z nich korzystać uczniowie klas I-III. 5 tabletów przekazano do użytku nauczycieli. Uroczyście wręczył je wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

Rusza punkt informacyjno-konsultacyjny dla rodziców w Gdańsku

W środę 17 września rusza punkt informacyjno-konsultacyjny dla rodziców dzieci uczących się w gdańskich szkołach. Punkt czynny będzie w każdą środę w godzinach od 16:00 do 18:00 w siedzibie Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ulicy Kartuskiej 5, II piętro, pok. 212.

Szkoła z dołkami w Łodzi

Pierwsze na terenie łódzkich szkół plansze do gry w minigolfa powstały na terenie Szkoły Podstawowej nr 152 im. Elizy Orzeszkowej. To nowa, oryginalna propozycja urozmaicenia zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Rzeszów-Zostań rekinem biznesu – zgłoś się po indeks Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego!

8 września rozpoczynają się zapisy do V edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Bezpłatne zajęcia dla uczniów klas 5 i 6 prowadzi Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Patronat honorowy sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej, który promuje przedsiębiorczość i zachęca młodych ludzi do zainteresowania się zagadnieniami gospodarczymi. Zajęcia prowadzone są w WSIiZ i 6 uczelniach. Semestr obejmuje 6 dwugodzinnych spotkań odbywających się w czwartki, od 2 października do 4 grudnia. Harmonogram dostępny jest na stronie: http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/program/index/id/1/edycja/5/uczelnia/8.

Laptopy dla uczniów – II tura rekrutacji w Warszawie

W poniedziałek, 8 września, ruszyła druga tura naboru uczestników do projektu „Argos - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dzieci i młodzieży w Warszawie”. Uczniowie mogą ubiegać się o przyznanie na 5 lat laptopa z bezpłatnym dostępem do Internetu. Nabór wniosków potrwa do 30 września.

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku

Tydzień po rozpoczęciu roku szkolnego, na wody Zatoki Gdańskiej wracają jachty z gimnazjalistami na pokładach. Program Edukacji Morskiej w Gdańsku realizowany jest od pięciu lat i w tym roku świętuje swój pierwszy jubileusz.

Wrocław-Zajęcia sportowe za darmo dla uczniów

Uczniowie szkół gimnazjalnych, którzy lubią ćwiczenia sportowe albo chcą spróbować swych sił w nowych dyscyplinach takich jak skoki na trampolinie, capoeira czy gra w zośkę, mają okazję robić to za darmo.

Witaj szkoło w Bydgoszczy!

Blisko 42 tysiące uczniów w ponad 100 bydgoskich placówkach rozpoczęło w poniedziałek (1 września) rok szkolny 2014/2015. Do bydgoskich przedszkoli uczęszczać będzie ponad 4 tysiące dzieci. Do szkół podstawowych blisko 18 tysięcy uczniów, do gimnazjów ok. 8 tysięcy, do szkół ponadgimnazjalnych blisko 12 tysięcy uczniów.

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015 w Białymstoku

We wtorek, 2 września 2014 r. w Pałacu Branickich uroczysta inauguracja rozpoczęła nowy rok szkolny Prezydent Białegostoku wręczył akty powierzenia stanowisk dyrektorom na kolejną kadencję oraz podziękowania dyrektorom kończącym pracę. Uczniowie i nauczyciele zostali wyróżnieni medalami oraz certyfikatami „Diligentiae - za pilność”.

Miejska inauguracja roku szkolnego w Łodzi

W Szkole Podstawowej nr 1 i Publicznym Gimnazjum nr 1 przy ul. Sterlinga 24 odbyła się uroczysta miejska inauguracja roku szkolnego. Zabytkowy budynek został niedawno wyremontowany w ramach programu Mia100 Szkół, w trakcie którego odnowiono już 46 placówek. 14 kolejnych jest jeszcze w trakcie prac remontowych, a dwie zostaną niedługo oddane do użytku. W budynkach wymieniono okna, stropy i instalację c. o., co pozwoli zaoszczędzić rocznie 3 mln zł na ogrzewaniu. W tym roku szczególnie zadbano także o bezpieczeństwo przed szkołami. Zmieniono organizację ruchu w ich okolicy i odnowiono oznakowanie pionowe i poziome.

Gorzów-Zabrzmiał pierwszy szkolny dzwonek

W Filharmonii Gorzowskiej odbyła się pierwszego września, Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015. W obecności lubuskich parlamentarzystów, radnych Rady Miasta Gorzowa, pracowników oświaty i uczniów gorzowskich szkół, wiceprezydenci - Alina Nowak oraz Stefan Sejwa symbolicznie zadzwonili pierwszym w tym roku szkolnym dzwonkiem.

Pierwszy dzwonek w SP 7 w Szczecinie

Dziś, tj. 1 września 2014, odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych i drugich w szkole podstawowej nr 7 przy ul. Złotowskiej 86. Uroczystość połączona była z oficjalnym otwarciem modułów tworzących nowy budynek szkoły.

W Toruniu Strażnicy Miejscy pomogą uczniom.

1 września 2014 roku bezpieczeństwa dzieci i młodzieży biorących udział w rozpoczęciu roku szkolnego będą pilnowały wzmożone patrole Straży Miejskiej.

Prezydent Elbląga spotkał się z dyrektorami szkół i przedszkoli

28 sierpnia w Urzędzie Miejskim odbyła się narada dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z władzami miasta. Podczas spotkania Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wręczył akty powierzenia stanowisk dyrektorom wybranym w tegorocznych konkursach.

Kielce - Przed pierwszym dzwonkiem

Niemal 25 tysięcy 900 uczniów rozpocznie 1 września nowy rok szkolny w placówkach prowadzonych przez samorząd Kielc. W szkołach podstawowych będzie przeszło 1200 uczniów więcej, niż rok temu. Wśród nich jest duża grupa, bo prawie 2300 pierwszoklasistów.

Łódź - Finał remontów i ich nowa perspektywa

Dobiegają końca wakacyjne remonty łódzkich szkół. Termomodernizacja zakończyła się m.in. w Szkole Podstawowej nr 152 przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 52/54. W trakcie prac ocieplono budynek, wymieniono okna, drzwi, centralne ogrzewanie oraz poprawiono wygląd elewacji. Budynek stał się energooszczędny. Remont kosztował 793 tys. zł.

Bydgoskie szkoły w programie „Aktywna Edukacja”

W roku szkolnym 2013/2014 31 bydgoskich szkół podstawowych i gimnazjów wzięło udział w programie Aktywna Edukacja, realizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w partnerstwie z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Gdańsk - „Wyprawka szkolna” - rządowy program pomocy uczniom w 2014 r.

Uczniowie uczęszczający do gdańskich szkół mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych w ramach rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna” (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. Dz.U. z 2014 r. poz. 1024).

Pierwsze konsultacje w toruńskim Domu Harcerza

6 sierpnia w Domu Harcerza odbył się pierwszy dyżur ankietowy dla rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia w toruńskim Ognisku Pracy Pozaszkolnej.

Super Bawaria dla super Zielonych Patroli z Kielc

Wycieczka do Bawarii była nagrodą dla zwycięzców szóstej edycji konkursu Zielony Patrol, organizowanego przez prezydenta Kielc. Tą wyprawą wakacje rozpoczęły Zielone Patrole ze Szkół Podstawowych nr 20, 33 oraz 2.

Prezydent Gdańska odwołał dyrektora szkoły za brak nadzoru

Prezydent Gdańska odwołał dziś (30 czerwca) ze stanowiska dyrektora Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 30 przy Pomorskim Centrum Traumatologii im. M. Kopernika w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 1/6. Powodem odwołania jest brak nadzoru nad operacjami księgowymi placówki, przez co szkoła została narażona na straty finansowe przekraczające (według szacunków) 100 tysięcy złotych.

Zachowaj Trzeźwy Umysł - nagrody w Gorzowie wręczone

Miasto Gorzów już od sześciu lat aktywnie uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii “Zachowaj Trzeźwy Umysł”, której głównym celem jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu i zażywania narkotyków.

Nagrody dla małych ekologów w Gorzowie

Prawie 300 uczniów i przedszkolaków z naszego regionu uczestniczyło w tym roku szkolnym w projekcie Lider Lubuskiej Edukacji Ekologicznej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie przy Zespole Kształcenia Specjalnego nr 1 i Zespół Kształcenia Specjalnego nr 1.

Kielce- Jest GeoGeniusz

W Centrum Geoedukacji odbył się finał drugiej edycji Konkursu Wiedzy o Ziemi „GEO-Geniusz”. Geopark Kielce- Centrum Geoedukacji od kwietnia realizuje projekt, którego celem jest podniesienie wiedzy o walorach geologicznych regionu świętokrzyskiego.

Gimnazjaliści z Torunia górą

Gimnazjaliści z Torunia kolejny w czołówce województwa kujawsko-pomorskiego oraz kraju! Porównano średnie wyniki egzaminu gimnazjalnego.

Jubileusz Szkoły Podstawowej Nr 18 w Kielcach

50-lecie istnienia oraz 70-rocznicę śmierci patrona Zbigniewa Kruszelnickiego „Wilka” świętowała Szkoła Podstawowa nr 18. Zbiegła się z nim 70 rocznica śmierci patrona placówki.

Kielce-Bawaria dla najlepszych Zielonych Patroli

Łzy wzruszenia i okrzyki radości towarzyszyły ogłaszaniu wyników szóstej edycji konkursu „Zielony Patrol”. Na tygodniową wycieczkę do Bawarii, na początku wakacji, wyjedzie patrol ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Kielcach, który zdobył najwięcej punktów za całoroczną pracę. Razem z nimi pojadą młodzi ekolodzy ze Szkoły Podstawowej nr 33 oraz z SP nr 2.

Zainaugurowano V edycję Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku

3 czerwca 2014 r. odbyła się inauguracja piątej edycji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku, który jest realizowany od maja 2010 roku. W ramach Programu wszyscy uczniowie klas pierwszych gdańskich gimnazjów wypływają w kilkugodzinne rejsy po wodach Kanału Portowego i Zatoki Gdańskiej. Podczas czterech edycji już ponad 14 000 gdańskich gimnazjalistów wypłynęło w rejsy. Uczniowie przepłynęli łącznie ponad 28 000 mil morskich!

Rowerowy Maj. Gdańsk lepszy niż Kopenhaga i Amsterdam!

Kampania "Rowerowy Maj” pokazała potencjał komunikacji rowerowej w Gdańsku. Mimo, że aura nie zawsze była łaskawa, liczba zaparkowanych przed szkołami jednośladów biła wszelkie rekordy. W zwycięskiej Szkole Podstawowej nr 62 aż 53% uczniów dojeżdżało na zajęcia rowerami! Wśród wszystkich zgłoszonych szkół wskaźnik ten wyniósł średnio 39%. To więcej, niż w Kopenhadze (36%) i Amsterdamie (38%).

Zuzia we Wrocławiu porządkuje świat

Do wrocławskich zerówkowiczów oraz pierwszo-, drugo- i trzecioklasistów dociera właśnie Zuzia, która porządkuje świat, czyli dwunastro stronicowa broszurowa ulotka opisująca w formie przystępnej dla dzieci podstawowe zasady segregacji odpadów.

Gdańsk „Samorządem Przyjaznym Szkole Rozwijającej Uczenie się Uczniów”!

Gdańsk otrzymał tytuł „Samorządu Przyjaznego Szkole Rozwijającej Uczenie się Uczniów”, przyznany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, które od 2000 r. prowadzą program Szkoła Ucząca Się (SUS). Tytuł przyznawany jest tym samorządom, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju szkół jako instytucji uczących się i promują edukację skoncentrowana na rozwijaniu przez uczniów kompetencji kluczowych.

Mistrzowie pięknego, głośnego czytania w Bydgoszczy wybrani!

Zakończyła się V edycja festiwalu Pięknego Głośnego Czytania młodzieży gimnazjalnej im. Kazimierza Hoffmana. Tytuł mistrza uzyskali Alan Grad i Irena Wosicka.

„Tramwaj moich marzeń” w Bydgoszczy

Podsumowano konkurs plastyczny „Tramwaj moich marzeń”, który odbył się pod honorowym Honorowym Patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

Jubileuszu 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 47 w Bydgoszczy

Społeczny Fundusz Budowy Szkół i Centralna Rada Związków Zawodowych w 1962 roku podjęły decyzję o budowie Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Mariana Buczka 18, obecnie ul. Czartoryskiego. Otrzymała ona imię Związków Zawodowych. W 2012/2013 roku nastąpiła przebudowa infrastruktury technicznej wraz z termomodernizacją budynku - wykonano prace poprawiające efektywność energetyczną budynku szkoły, modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody oraz wymieniono drzwi i okna. W nowo wyremontowanej szkole do klas kajakarzy i koszykarzy od roku szkolnego 2014/2015 dołączą także wioślarze. Bydgoski Klub Wioślarek będzie opiekował się grupą dziewcząt, a chłopcami Cywilno Wojskowy Związek Sportowy ,, Zawisza”.

Rozbudowa SP nr. 7 w Szczecinie

Rozpoczęła się produkcja modułów z których powstanie nowy budynek przy SP 7 przy ul. Złotowskiej w Szczecinie. Obiekt będzie się składał z 5 sal lekcyjnych przystosowanych do nauczania początkowego. Pomieści około 125 uczniów.

Łódź - Szkoła z bohaterskimi patronami

Publiczne Gimnazjum nr 17 w Łodzi otrzymało imię Bohaterów Monte Cassino. W uroczystościach udział wzięli m.in. przedstawiciele środowisk kombatanckich oraz władze miasta i regionu. Data nadania imienia nie jest przypadkowa, bowiem w maju 1944 roku, 70 lat temu, odbyła się decydująca faza bitwy o Monte Cassino.

Wielki sukces dziesięciolatki z Wejherowa

Rysunek mieszkanki Wejherowa Lili Wysockiej został wybrany wśród 13 prac z całego świata (w tym jako jedyny z Europy) do kolejnej książki dla dzieci amerykańskiej autorki Nancy O\'Neill.

Turniej z Reksiem w Rzeszowie

30 kwietnia o godzinie 9.30 w Hali ROSiR odbyły się pierwsze w Rzeszowie dobranockowe zawody sportowe dla dzieci, zorganizowane przez Muzeum Dobranocek i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie pod patronatem bajkowego bohatera.

Kosmiczne warsztaty Młyna Wiedzy w Toruniu

Animatorzy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu i Fundacji New Space odwiedzili pierwsze szkoły w ramach projektu „The Universe – our home full of wonders”. W kosmicznych warsztatach wzięli udział uczniowie ze szkół w Wielkim Leźnie i Łubiance.

„2014! Młodzież dla wolności” w Elblągu

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu odwiedzili prezydenta Jerzego Wilka.

W Gdyni - „Oda do radości" w pięciu językach

Zaśpiewali "Odę do radości" w pięciu językach i nakręcili teledysk. Tak uczniowie Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdyni świętują 10 lat wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Materiał powstał 29 kwietnia, przed Gdynia InfoBox.

W gdańskich szkołach rusza kampania „Rowerowy Maj”

Ponad pięć tysięcy uczniów z 23 gdańskich podstawówek będzie rywalizować w kampanii „Rowerowy Maj”! Najbardziej rowerowi uczniowie, klasy i szkoły wygrają atrakcyjne nagrody.

Gimnazjalisto: zdobądź zawód!-inicjatywa w Szczecinie

W odpowiedzi na potrzeby sygnalizowane przez firmy z naszego regionu, Miasto Szczecin w porozumieniu z Zachodniopomorskim Klastrem Morskim, postanowiło utworzyć w nadchodzącym roku szkolnym 2014/2015, klasy zawodowe w szkołach ponadgimnazjalnych

W Kielcach uczyli ekologii i bezpieczeństwa na scenie

Ponad 200 dzieci i młodzieży z kieleckich placówek oświatowych wzięło udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych PROFI-EKO-DRAMA.

Stypendia dla gimnazjalistów w Elblągu

59. uczniów elbląskich gimnazjów odebrało 15 kwietnia 2014 r. stypendia miejskie wręczane za dobre wyniki w nauce. Stypendia, które wręczył wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak, przeznaczone są na wyrównywanie szans edukacyjnych.

Sześciolatki w szkole tematem konferencji w Bydgoszczy

W czwartek (10 kwietnia br.) prezydent Rafał Bruski uczestniczył w spotkaniu podsumowującym cykl konferencji regionalnych dla poradni psychologiczno – pedagogicznych pt. Wsparcie procesu diagnozowania i opiniowania problemu gotowości szkolnej dzieci.

Młodzież z Torunia u Pani Prezydentowej

Na wycieczkę do stolicy pojechali 27 marca 2014 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 26, Gimnazjum Nr 26 i Szkoły Przysposabiającej do Pracy Nr 26 wraz z opiekunami, nauczycielami, pracownikami niepedagogicznymi i rodzicami. Celem wyprawy był Pałac Prezydencki i spotkanie z panią Anną Komorowską – żoną prezydenta RP.

Olsztyński Energetyk najlepszy

Rzesze gimnazjalistów odwiedziły szóste Targi Edukacyjne w Olsztynie. O względy absolwentów szkół gimnazjalnych walczyły technika, licea i zawodówki. W konkursie na najlepszy występ artystyczny najwyżej oceniony został Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych z Olsztyna.

Laptopy wciąż czekają na gimnazjalistów w Warszawie

Jeszcze przez kilka dni – do 7 kwietnia – stołeczni uczniowie mogą się ubiegać o przyznanie na 5 lat laptopa z darmowym dostępem do Internetu. Największe szanse mają gimnazjaliści z najlepszymi wynikami w nauce i niskimi dochodami w rodzinie.

Gdańskie Miniatury na Grodzisku i Górze Gradowej

Uczniowie i uczennice gdańskich szkół kontynuują edukacyjne spacery po miejskich fortyfikacjach. W marcu zdobywali wiedzę na temat umocnień na Starym Przedmieściu, a w kwietniu wyruszą do Fortu Grodzisko i na Górę Gradową. Zapisy na kolejną wyprawę przyjmowane są do 15 kwietnia.

X Bydgoskie Targi Edukacyjne

W HSW „Łuczniczka” w poniedziałek, 31 marca, odbyły się jubileuszowe, X Bydgoskie Targi Edukacyjne. Ich adresatem byli przede wszystkim uczniowie III klas gimnazjów.

Co mówi Karski dziś? – Do nas! Konkurs Oratorski w Łodzi

W Łodzi odbył się finał III edycji Konkursu Oratorskiego Oratoriada zorganizowany w czwartek 20 marca 2014 r. w Publicznym Gimnazjum nr 18 im. prof. Jana Karskiego przy ul. Mostowskiego 23/27. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Łodzi, Zgierza i Konstantynowa Łódzkiego.

W latach 2007-2012 zlikwidowano tysiąc szkół

W latach 2007-2012 gminy zlikwidowały blisko tysiąc szkół podstawowych - wynika z danych Instytutu Badań Edukacyjnych (IBE). Powodem był spadek liczby uczniów.

Moja rowerowa szkoła w Gdańsku

Promowanie jazdy na rowerze i chodzenia pieszo oraz edukacja związana z poznawaniem zasad ruchu drogowego – takie są cele dwóch kampanii, które wiosną tego roku zostaną skierowane do uczniów szkół podstawowych w Gdańsku.

1000 laptopów dla gimnazjalistów w Warszawie

Stołeczni uczniowie mogą się ubiegać o przyznanie na 5 lat laptopa z darmowym dostępem do Internetu. Największe szanse mają gimnazjaliści z najlepszymi wynikami w nauce i niskimi dochodami w rodzinie. Unijny program ma zapobiegać cyfrowemu wykluczeniu uczniów.

Poznań pierwszy w Polsce wprowadza nowatorski program "Unplugged"

Miasto Poznań jako pierwsze w Polsce będzie realizować we wszystkich gimnazjach europejski program zapobiegania uzależnieniom "Unplugged". W tym celu podjęło współpracę z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w zakresie opracowania zasad wdrażania programu w poznańskich szkołach.

Od 1 marca Orliki w Elblągu znów otwarte

Od 1 marca br. po zimowej przerwie wznowią swoją działalność elbląskie Orliki. Animatorzy Orlików podejmą działalność w ramach środków budżetowych Miasta, mimo opóźnienia w uruchomieniu kolejnej edycji ogólnopolskiego programu "Animator - Moje Boisko Orlik 2012".

Gimnazjum na Stogach zyska nowoczesne boiska.

Prawdopodobnie już od nowego roku szkolnego Gimnazjum nr 11 będzie miało nowy kompleks boisk ze sztuczną nawierzchnią. Ich budowę zapowiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, podczas wtorkowej wizytacji placówki na Stogach. Będzie to kolejny nowoczesny, piłkarski kompleks sportowy budowany na terenie miasta. Od 2006 roku powstało ich już 52!

Dzień Prymusa w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu

Tradycją w Zespole Szkół nr 1 jest Dzień Prymusa obchodzony w połowie roku szkolnego. W tej wyjątkowej uroczystości uczestniczą zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, bliscy i nauczyciele. Wszyscy mają powody do satysfakcji i dumy.

Gdańsku powstaje Mobilna Pracownia Mistrzów Kodowania

Od lutego do maja 2014 r. dzieci (7-12 lat - z opiekunem ) będą mogły skorzystać z bezpłatnych warsztaów programowania w języku wizualnym Scratch

Szkoła metropolitalna powstanie w Kowalach

Gdańsk, gmina Kolbudy i gmina Pruszcz Gdański podpisały porozumienie w sprawie kolejnego etapu przygotowań do budowy szkoły w Kowalach. Na mocy dokumentu Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosi postępowanie przetargowe, którego celem będzie pozyskanie dokumentacji projektowej dla budowy wspólnej dla trzech gmin placówki oświatowej.

W Gorzowie trwa rekrutacja do podstawówek

Rekrutacja uczniów do gorzowskich samorządowych szkół podstawowych na rok szkolny 2014/2015 została ujednolicona i we wszystkich szkołach obowiązywać będą te same zasady to jest; terminy, wnioski i formularze.

Festyn mikołajkowy w Pucku

Setki mieszkańców Pucka wzięło udział w festynie rodzinnym który odbył się w szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego.

25 lecie Zespołu Szkół nr 1 w Redzie

11 października szkoła nosząca imię Lecha Wałęsy obchodziła swoje święto

Festyn szkolny

Z okazji Dnia Redy Szkoła Podstawowa nr 4 zorganizowała zabawę dla rodziców i dzieci

Pomorski Koszykarski Orlik 2013

Uczniowie rozegrali w Gdyni emocjonujący turniej

Rodzice protestują w Redzie

Trwa konflikt w Szkole Podstawowej nr 2

Wyjazd zagrożony?

Gimnazjaliści z "Czwórki" bardzo chcą promować Gdynię i Polskę w USA

Przebojowe Gimnazjum nr 4

Gdynia jest dumna z osiągnięć gimnazjalistów.

Szkoła z pasją

Człuchowska jedynka jest jedną z najlepszych szkół podstawowych w województwie pomorskim.stat4u